Następca Nexus 7 z ekranem 1980 x 1200 potwierdzony przez support Asusa

Nexus 7 w momencie swojej oficjalnej, zeszłorocznej premiery, zrobił wrażenie na wszystkich osobach obserwujących rynek tabletów internetowych. Oferował najlepszy stosunek parametrów technicznych do ceny wśród 7-calowych urządzeń znanych koncernów (za największą jego wadę uważa się ciągle brak slotu kart microSD). Nic więc dziwnego, że z wielką niecierpliwością wyczekiwany jest jego następca. I choć wciąż nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać jego prezentacji, chętnie rzucamy okiem na pojawiające się na jego temat interesujące plotki. Dziś mamy garstkę nowych.

Parametry techniczne nadchodzącego urządzenia, pokrywające się ze specyfikacją, która wielokrotnie dotychczas pojawiała się już w sieci, ujawnione zostały przez jednego z reprezentantów ekipy supportu tajwańskiego koncernu. Na czacie napisał, że następca Nexus 7 będzie działał pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 600, a na jego pokładzie znajdziemy 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1980 x 1200 pikseli, aparat 5 Mpix, akumulator o pojemności 4000 mAh oraz, opcjonalnie, 4G. Sprzęt ma posiadać także 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, kamerkę 1,2 Mpix, Bluetooth 4.0, NFC, WiFi, a całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.3.

Z ujawnionych przez niego informacji wynika, że debiut nowej odsłony popularnego tabletu będzie miał miejsce przed końcem lipca. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na potwierdzenie powyższych informacji.

nexus 7 2

źródło