Nareszcie wiemy coś więcej o Lenovo Vibe P1 Pro 15

Nareszcie wiemy coś więcej o Lenovo Vibe P1 Pro

W lutym do sieci wyciekły zdjęcia prasowe prezentujące nowości od Lenovo: Vibe X3, S1, P1 i P1 Pro. Spodziewaliśmy się ich premiery na marcowych targach MWC w Barcelonie. Ku naszemu zaskoczeniu podczas tego wydarzenia ujrzeliśmy jedynie fotograficzny Vibe Shot. Debiutu pozostałych smartfonów do dziś się nie doczekaliśmy…

Dopiero trzy tygodnie temu Lenovo Vibe P1 przeszedł certyfikację TENAA. Dowiedzieliśmy się dzięki niej, że urządzenie lokowane na średniej półce wyposażone zostanie w 5-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości HD, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, 8 GB dysk wewnętrzny, aparat 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix, akumulator o pojemności 4000 mAh i system Android 5.1 Lollipop.

Teraz przyszła kolej na Lenovo Vibe P1 Pro, który – jak wynika z nazwy – będzie „mocniejszą” wersją Vibe P1. Na jego specyfikację składa się 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor (Mediatek MT6752 lub Qualcomm Snapdragon 615), 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat 13 Mpix, kamerka 5 Mpix oraz akumulator o pojemności 4900 mAh. Wykonana z metalu budowa mierzy 152,9 x 75,6 x 9,9 mm, a całość waży 189 gramów.

Na uwagę zasługuje fizyczny klawisz pod ekranem (czego nie spotyka się w urządzeniach od Lenovo), który – podobnie jak w OnePlus Two – może okazać się czytnikiem linii papilarnych.

Źródło: GSMArena