Nareszcie - oficjalna aplikacja Spotify dla smartwatchy z Wear OS

Nareszcie – oficjalna aplikacja Spotify dla smartwatchy z Wear OS

Od kiedy Google uruchomiło swój bazujący na Androidzie system dla smartwatchy w 2014 roku, ich użytkownicy pragnęli jednego: oficjalnej aplikacji Spotify na zegarki. Tempo, z jakim Spotify zabierało się za jej napisanie, co nieco mówi nam o tym, jak bardzo branży zależy na smartwatchach. Cóż, ważne, że jest.

Co takiego potrafi odtwarzacz Spotify na Wear OS? Klasycznie – utwory można odtwarzać lub zatrzymywać, pomijać je i wracać do poprzedniego. Da się także dodawać poszczególne kawałki do list odtwarzania i przeglądać je.

Dobrze, że w aplikacji nie zapomniano o funkcji zarządzania źródłem dźwięku przez Spotify Connect. Pozwala on przykładowo przekierować muzykę ze słuchawek do podłączonych głośników, co często okazuje się praktyczne.

Nareszcie - oficjalna aplikacja Spotify dla smartwatchy z Wear OS

Nie wiadomo na razie czy można pobierać utwory na smartwatche, aby słuchać muzyki offline. Byłoby miło – w końcu obecnie smartwatche z Wear OS dysponują zwykle pamięcią wewnętrzną 4 GB, a czasem i więcej. Umożliwiałoby to zapisanie muzyki w zegarku i pozostawienie smartfona w domu na czas porannego joggingu ze słuchawkami.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Spotify ostatnio nieco się ruszyło, jeśli chodzi o aplikacje na smartwatche. Niedawno zapewnili wsparcie swojego programu dla zegarków Garmina. Oprócz tego serwis streamingowy ogłosił partnerstwo z Fossil, które również wkrótce dostaną aplikację na smartwatche Mat 4 i Michael Kors Acces Runway.

Nowa aplikacja Spotify dla Wear OS powinna pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

 

źródło: Spotify przez AndroidAuthority