Nanoport pozwoli nam na połączenie kilku smartfonów w jeden tablet? | Tabletowo.pl

Nanoport pozwoli nam na połączenie kilku smartfonów w jeden tablet?

Dołącz do dyskusji 0

Kto z Was nie ma jeszcze tabletu, ale zamiast tego w szafkach leżą u niego różne smartfony? A gdyby tak można było je połączyć i z nich udałoby się stworzyć dachówkę? Całkiem ciekawy pomysł, który już niedługo zostanie zaprezentowany.

Pomysł Nanoport jest prosty, zamiast kupować tablet, można taki stworzyć dzięki kilku smartfonom. Jak widać na wideo na razie projekt pokazuje, że można by je połączyć ze sobą za pomocą specjalnych złącz magnetycznych. Dzięki temu z dwóch smartfonów powstaje nam mały tablet, a jeśli dorzucimy jeszcze jeden, to mamy już całkiem pokaźnych rozmiarów ekran, który nadawałby się do robienia kilku rzeczy czy oglądania filmów.

Oprócz złącza magnetycznego wymiana danych mogłaby odbywać się bezprzewodowo, co pozwoliłoby nam podłączyć do takiego smartfona nasze stare telefony, które tylko zbierają kurz na półkach. Więcej informacji powinniśmy poznać na targach CES, ale sama idea wydaje się bardzo ciekawa. Oczywiście na początku byłaby masa kłopotów z kompatybilnością, ale jeśli rzeczywiście mógłbym wykorzystać stare ekrany i stworzyć z nich tablet to pomysł jest, moim zdaniem, wart uwagi.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona