Naklejki rozszerzonej rzeczywistości znane z Pixeli trafią do innych smartfonów – pierwszym będzie LG G7 ThinQ

„AR Stickers” od Google mają już pół roku i do tej pory był to towar na wyłączność zarezerwowany dla właścicieli Pixeli. Dla osób lubiących zabawę z rozszerzoną rzeczywistością dobrą wiadomością może być to, że naklejki znane z flagowców Google’a trafią również do innych smartfonów, a jako pierwszy dostanie je LG G7 ThinQ.

Naklejki AR to obiekty,  postacie i emotikony 3D, które można nakładać „na żywo” na zdjęcia i filmy robione przy pomocy smartfona. W ten sposób nasz świat może ożyć, gdyż wprowadzamy do niego swego rodzaju element bajkowości, nie mówiąc już o znacznie większych możliwościach tworzenia historii powiązanych z tymi postaciami. Funkcja ta, korzystająca z technologii ARCore, gorliwie rozwijanej przez giganta z Mountain View, była w swojej zaawansowanej formie dostępna tylko dla smartfonów Google Pixel pierwszej i drugiej generacji z zainstalowanym Androidem 8.1. .

Reklama

W poście na blogu LG można jednak znaleźć informację o tym, że naklejki AR od Google trafią na inne smartfony, a G7 ThinQ będzie pierwszym z nich. W domyślnej aplikacji aparatu pojawią się nowe funkcje, postacie i kształty, które będzie można umieścić w wirtualnej przestrzeni połączonej z naszym światem przy pomocy obiektywu smartfona.

https://youtu.be/DoS7VwKd0Ys

Na razie to tylko zapowiedź, bo wiele rzeczy wciąż pozostaje niejasnych. Nie wiemy, czy specjalne zestawy naklejek, na przykład tych z Gwiezdnych Wojen czy Stranger Things, będą dostępne na flagowcu LG. Nie jesteśmy pewni nawet tego, czy funkcja ta będzie dostępna gdziekolwiek poza Koreą Południową.

Interesujące jest to, że Google rozszerza obsługę naklejek AR o smartfony innych producentów. Cóż, ARCore musi trafić do większej liczby użytkowników, żeby mogło się upowszechnić, a w dalszej perspektywie (ale takiej naprawdę dalekiej) również na siebie zarabiać.

Udostępnienie naklejek rozszerzonej rzeczywistości flagowemu LG może nie będzie killer featurem, ale da możliwość LG do pochwalenia się czymś, czego nie ma androidowa konkurencja. Nie wierzę, że dział PR firmy tego nie zrobi, kiedy naklejki AR będą już powszechnie dostępne dla użytkowników LG G7 ThinQ.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/24/polska-premiera-lg-g7-thinq-przedsprzedaz-gratisy-telewizor-monitor-sphero-bb-9e/

źródło: LG przez gadgets360