Rek pod headerem
Samsung One UI - aplikacja Wiadomości (fot. Samsung)

Nakładka systemowa One UI w telefonach Samsunga ułatwi nagrywanie wideo?

One UI to jeden z ostatnio zaprezentowanych projektów Samsunga. Interfejs ten ma w niedalekiej przyszłości zastąpić nakładkę Samsung Experience i zadebiutować w pierwszej kolejności na pokładzie flagowców wraz z Androidem 9.0 Pie. Jak się okazuje, oprócz odmienionego interfejsu użytkownika, One UI może mieć nam do zaoferowania o wiele wiecej!

Najnowsza wersja Samsung One UI w wersji beta zawiera ważną poprawkę w aplikacji aparatu fotograficznego. Według SamMobile, w Androidzie Pie aplikacja aparatu będzie przełączała się do trybu nagrywania wideo za pośrednictwem zakładek, a sam przycisk nagrywania zastąpiony zostanie przez inne, funkcjonalne rozwiązanie.

Reklama
fot. SamMobile

Czerwony przycisk nagrywania, który znajduje się obok przycisku migawki w bieżącym układzie,  wraz z aktualizacją do One UI i Androida Pie zmienia się w przycisk, który przełącza kamerę z tylnej na frontową. Aby nagrać film, użytkownicy będą musieli przełączyć wspomniane zakładki w aplikacji aparatu ze „Zdjęcia” na „Wideo”.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/09/czarny-motyw-z-one-ui-do-odtworzenia-na-samsung-experience/

Ponadto wprowadzona zostanie funkcja, która pozwoli na otwieranie aparatu w tym samym trybie, w którym ostatnio pracował, i która może być przydatna dla osób, które często kręcą filmy lub robią zdjęcia za pośrednictwem konkretnej funkcji aparatu.

Dla niektórych nowości te mogą wydawać się niepotrzebne. Mają one jednak na celu ułatwienie pracy z aparatami naszych smartfonów i uczynienie ich obsługi jeszcze bardziej intuicyjną. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Powinniśmy przekonać się już niedługo!

Źródło: SamMobile