Największa micro-pamięć – SanDisk o pojemności 128 GB | Tabletowo.pl

Największa micro-pamięć – SanDisk o pojemności 128 GB

Dołącz do dyskusji 0

SanDisk 128

Tablety, phablety, smartphony to nie wszystko, czym żyją targi MWC – firma San Disk zaprezentowała bowiem najnowszą kartę pamięci SDXC o pojemności 128 GB! Ma ona ponadto działać dwukrotnie szybciej niż normalne micro SD, a dzięki temu doskonale nadawać się do robienia wysokiej jakości zdjęć oraz nagrywania filmów Full HD. Cena, jaką trzeba zapłacić za produkt, już będący w sprzedaży (na razie tylko na Bestbuy.com i Amazon), to 199,99 dolarów.

Ponadto SanDisk wprowadziło poprawki w aplikacji Memory Zone, która pozwala na łatwiejszy dostęp, przeglądanie i tworzenie kopii zapasowej danych, jak również dzięki funkcji OptiMem automatycznie zapisuje dane z urządzenia na kartę pamięci. OptiMem ma stale monitorować poziom zapełnienia pamięci wewnętrznej i kiedy osiągnie on wskazany limit, przenosić stare pliki na SD.

Dawniej mówiło się w szkole, że wiedzę trzeba mieć w małym paluszku. Teraz ogrom danych można by zmieścić w paznokciu tegoż paluszka, szkoda jednak, że micro SD nie jest kompatybilna z ludzkim ciałem. Teoretycznie najnowszy produkt SanDisk można będzie zamontować we wszystkich urządzeniach działających na Androidzie i posiadających slot kart SD, pytanie jednak czy urządzenia te będą potrafiły sobie z taka pamięcią poradzić. Należy także zaznaczyć, iż ważne są dwie ostatnie literki pełnej nazwy karty – SDXC, które oznaczają, że będzie ona współpracować z urządzeniami obsługującymi standard XC, a nie tylko HC lub mniejszy. Ponadto, jak podaje serwis Pocket-lint, karta ma prędkość zapisu klasy 10 UHS-I, a nie super-szybkie UHS-II, obsługiwane np. przez aparaty fotograficzne, co oznacza, że jednak jeszcze inżynierom pozostaje pole do dopracowania. Kiedy i jakie tablety będą miały odpowiednią moc, by w pełni wykorzystać możliwości takiej karty pamięci? A może któreś już mają? Na te pytania (na razie)  nie znalazłam odpowiedzi.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona