Najwięcej urządzeń na świecie napędza… Qualcomm Snapdragon 410. W samej Polsce też | Tabletowo.pl

Najwięcej urządzeń na świecie napędza… Qualcomm Snapdragon 410. W samej Polsce też

Dołącz do dyskusji 0

Swego czasu Snapdragon 410 był naprawdę świetnym procesorem i bez wątpienia jednym z najlepszych w swojej klasie. I choć lata mijają, to według najnowszych badań układ ten cały czas jest liderem, ponieważ w ujęciu globalnym napędza najwięcej urządzeń.

Biorąc jednak pod uwagę poszczególne kraje, sytuacja wygląda nieco inaczej. Ale niestety nie w Polsce. To właśnie u nas oraz jeszcze w Hiszpanii, Indiach i państwach Ameryki Południowej Snapdragon 410 napędza najwięcej urządzeń. Dla kontrastu, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nie znalazł się on nawet w TOP 5 najczęściej spotykanych procesorów – tam królują chipsety Apple. W USA dopiero na czwartym miejscu znalazł się Snapdragon 820, a na piątym Exynos 7420. W UK z kolei do pierwszej piątki (i to na ostatnią lokatę) wskoczył tylko Exynos 7420.

Ogólnie rzecz ujmując, procesory Qualcomma są najczęściej spotykanymi procesorami na rynku, biorąc pod uwagę urządzenia z Androidem – Amerykanom przypadło prawie 30% udziałów. Drugi w kolejności jest Samsung z 10%. Zdarzają się jednak państwa – jak na przykład Nigeria – gdzie to układy MediaTeka napędzają najwięcej sprzętów z Zielonym Robocikiem na pokładzie.

Ciekawie wygląda także kwestia najczęściej spotykanej ilości RAM w urządzeniach. W ujęciu globalnym są to 1 GB i 2 GB RAM (w samej Polsce też), aczkolwiek badacze z DeviceAtlas zauważają, że i 512 MB RAM jest bardzo często spotykane. Na taki stan rzeczy spory wpływ miał m.in. fakt, że Apple (którego iPhone’y są mega popularne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) nie pakuje do swoich smartfonów kości pamięci operacyjnej o dużych pojemnościach. Jednak 4 GB RAM stosunkowo popularne jest m.in. w Australii, Szwecji i – mimo wszystko – USA.

Badacze z DeviceAtlas wzięli pod uwagę ruch na dziesiątkach tysięcy stron, dokonywany za pośrednictwem urządzeń mobilnych w drugim kwartale 2017 roku.

Źródło: DeviceAtlas przez Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona