Najpopularniejsze aplikacje 2011 roku (według Distimo) – bez niespodzianek

Na łamach TechCrunch pojawił się bardzo ciekawy wpis, w którym przedstawiony został raport dotyczący rynku aplikacji mobilnych, przygotowany przez firmę Distimo. Treści całego nie będę przytaczać, bowiem dotyczy głównie Stanów Zjednoczonych, jednak na jedną z pozycji raportu warto zerknąć okiem. Mianowicie chodzi o najpopularniejsze aplikacje 2011 roku.

Wspomniana firma przeanalizowała najchętniej i najczęściej zarazem pobierane aplikacje i gry dostępne na wszystkie systemy mobilne we wszystkich sklepach z aplikacjami i na ich podstawie sporządziła tabelkę przedstawiającą najpopularniejsze tytuły. Zgodnie z tym, co możecie przeczytać w tytule wpisu, raczej wszystkie aplikacje, które znalazły się w zestawieniu można było przewidzieć, że trafią do „TOP 10” w 2011 roku.

Do czego posiadacze tabletów i smartfonów używają swoich urządzeń? Do rozrywki i kontaktu ze światem (czyt. ze znajomymi/rodziną).

Takowe raporty doskonale obrazują do czego tak naprawdę największa część posiadaczy mobilnego sprzętu go używa. I tak, w zestawieniu znalazło się pięć gier – zdominowane przez Angry Birds: oryginalne #1, Seasons #7, Rio #4, pozostałe: Fruit Ninja #8, Talking Tom Cat #9 oraz pięć aplikacji: Facebook #2, Skype #3, Google Maps #5, iBooks #6 i Twitter #10.

Zaskoczeni zbyt wysoką lub niską pozycją któregoś z tytułu? Któryś byście dodali/usunęli?

najpopularniejsze aplikacje i gry 2011

źródło