Najpopularniejsza przeglądarka mobilna na świecie? Ta z Androida - Tabletowo.pl

Najpopularniejsza przeglądarka mobilna na świecie? Ta z Androida

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Najpopularniejsza przeglądarka mobilna na świecie? Ta z Androida Aplikacje Nowości

Strona StatCounter jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Dowiadujemy się z niej często bardzo interesujących rzeczy dotyczących rynku nowych technologii. Dziś okazało się, że w ciągu ostatniego roku (to jest od lutego 2011 do lutego 2012 roku) Opera straciła miano najpopularniejszej przeglądarki mobilnej na świecie (z 23,34% na 21,7 %) na rzecz… preinstalowanej przeglądarki we wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem na pokładzie (z 21,39% na 22,67%).

Warto zauważyć jak w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy androidowa przeglądarka pięła się w górę – udział w rynku mobilnym wzrósł z 14,7% w lutym 2011 do 22,67% w 2012 roku. Straciła na tym Opera, która mimo wszystko zanotowała nieznaczny wzrost (z 21,15% na 21,7%) – gdyby nie rozwój przeglądarki z Androida, na pewno udział Opery byłby większy.

Światowe trendy już znamy, a jak przedstawia się popularność poszczególnych przeglądarek mobilnych zawężając teren do Europy? Poniższe statystyki pokazują, że największym zainteresowaniem cieszy się aplikacja systemu iOS – Safari, na drugim miejscu uplasowała się androidowa, natomiast na trzecim – BlackBerry.

Tabletowo.pl Najpopularniejsza przeglądarka mobilna na świecie? Ta z Androida Aplikacje Nowości

Równie interesujące dane znajdujemy w statystykach dotyczących popularności przeglądarek mobilnych w Polsce. U nas bezapelacyjnie króluje Opera, choć w ostatnim czasie sporo zyskuje aplikacja znana ze sprzętu z Androidem, natomiast ostatnie miejsce podium należy do przeglądarki Nokii.

Tabletowo.pl Najpopularniejsza przeglądarka mobilna na świecie? Ta z Androida Aplikacje Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona