Najpierw Snap, później Insta Stories, teraz My Day w Facebook Messenger

Wczoraj poszliście spać mając na smartfonie inną wersję Facebookowego Messengera, a gdy wstaliście Waszym oczom ukazał się w nowej, nieco odmienionej formie? Facebook wybrał właśnie nas, Polaków, na króliczki doświadczalne – będziemy testować, jako pierwsi na świecie, nowe funkcje w tej aplikacji.

Reklama

Zmieniło się niewiele, a jednocześnie wszystko. Messenger przestał być już wyłącznie komunikatorem służącym do wysyłania wiadomości bezpośrednich lub grupowych oraz przeprowadzania rozmów. Od teraz (wczorajszego późnego wieczoru/dzisiejszego ranka) możemy też wysyłać… wiadomości multimedialne, które znikają po 24 godzinach.

Najpierw Snapchat, później Insta Stories, teraz Facebook Messenger…

Wiadomości te w aplikacji widoczne są ponad wszystkimi rozmowami. Możemy zdecydować czy ich odbiorcami mają być wszyscy nasi znajomi (tak ustawione jest domyślnie) czy grupę ograniczyć do wybranych osób. Dodawanie treści do My Day jest bardzo proste – wystarczy skorzystać z ikony aparatu, która ulokowana została na dole interfejsu aplikacji.

Wiadomości znikające po 24 godzinach oraz wszechobecne naklejki – to nowości, które wprowadzone zostały w ciągu ostatnich godzin. Trudno nie odnieść wrażenia, że skierowane są głównie do młodszej części użytkowników Messengera.

Nowej wersji programu możecie używać zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iOS.