Najlepszy mobilny wyświetlacz LCD? Tak jest - iPhone 7 - Tabletowo.pl

Najlepszy mobilny wyświetlacz LCD? Tak jest – iPhone 7

Dołącz do dyskusji 0

Coraz więcej testów iPhone’a 7, coraz więcej wiemy o najnowszym smartfonie firmy Apple. Według ostatnich doniesień najlepszy mobilny wyświetlacz LCD znajdziemy w ostatnim flagowcu firmy z Cupertino. W przyszłym roku już tak nie będzie.

A to dlatego, że – jeżeli wierzyć pogłoskom – w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek pierwszego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED. Tymczasem jednak wróćmy do Anno Domini 2016. Zdaniem serwisu DisplayMate, to iPhone 7 najlepiej radzi sobie na rynku mobilnych wyświetlaczy LCD. Co ciekawe, sporo różni się – choć może nie widać tego na pierwszy rzut oka – od swojego poprzednika, iPhone’a 6.

Wyświetlacz w iPhone 7 zdobywa najwięcej punktów w skali Absolute Color Accuracy, a także Highest Contrast Ratio. Dodatkowo, zdaniem DisplayMate, ma najmniejsze odbicie kolorów i najmniejsze zróżnicowanie kolorów w zależności od kąta patrzenia. Trudno jednak nie zauważyć, że na polu mobilnych wyświetlaczy LCD Apple nie ma specjalnej konkurencji. Większość graczy przeniosła się już na wyświetlacze typu OLED.

Zdaniem DisplayMate Apple również niebawem wykona taki ruch. Wszystko ze względu na liczne zalety, jakie oferuje ta technologia. Podejrzewam, że Apple wykorzysta do granic możliwości nową technologię, oczywiście odpowiednio promując ją w mediach. Swoją drogą, odwiedźcie stronę DisplayMate (link w źródle tego tekstu). Zobaczycie artykuł internetowy z lat ’90 ubiegłego wieku o iPhone 7 ;).

Źródło: DisplayMate

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona