Tuż przed I/O 2018 wybrano najlepsze gry i aplikacje ze sklepu Google Play. Warto rzucić okiem | Tabletowo.pl

Tuż przed I/O 2018 wybrano najlepsze gry i aplikacje ze sklepu Google Play. Warto rzucić okiem

Dołącz do dyskusji 0

Na pewno nie jest to podsumowanie całego roku, bo przecież mamy dopiero maj, jednak dla Google’a to tradycja, że w okolicy konferencji dla deweloperów Google I/O, ogłasza się listę najlepszych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Programy wybrali pracownicy firmy, więc możemy liczyć na to, że apki będą wysokiej jakości.

Nagrody przyznawano w dziewięciu kategoriach, z uwzględnieniem czynników, takich jak jakość, wygląd i wydajność. Wszystkie wyróżnione aplikacje mają wysokie noty w sklepie Google Play i działają zgodnie z wytycznymi dotyczącymi programów na Androidzie. Każda została wprowadzona do sklepu lub miała poważną aktualizację nie wcześniej niż w kwietniu 2017 roku.

Wśród nagrodzonych aplikacji nie ma żadnej przeznaczonej na Wear OS czy Android TV. Nie przyznano nawet żadnego wyróżnienia typu „najlepsza aplikacja” czy „najlepsza gra”. To raczej zbiór godnych uwagi programów o wyróżniającej się jakości, przywiązaniu do detali czy praktyczności.

Co więc znajduje się na liście?

Simple Habit – aplikacja pozwalająca się wyciszyć i pomedytować przez 5, 10 lub 15 minut w ciągu dnia. Prosta, lecz skuteczna, ułatwia wykorzystanie czasu na odprężenie i krótki relaks przed stresującym egzaminem czy spotkaniem.

Be My Eyes  – aplikacja umożliwiająca udzielanie pomocy osobom z poważnymi problemami ze wzrokiem. Wyświadczanie małych przysług niewidomym jest naprawdę wartościowe. Program umożliwia kontakt osobie potrzebującej oraz człowiekowi gotowemu poświęcić kilka chwil na „wypożyczenie” swojego wzroku. Świetna inicjatywa.

Khan Academy – dzięki tej aplikacji jesteśmy w stanie nauczyć się naprawdę wielu rzeczy, i to za darmo. Apka nie obsługuje języka polskiego, ale wersja webowa już tak – to świetne źródło wiedzy z wielu dziedzin: fizyki, ekonomii, matematyki czy historii. Wszystko tłumaczone jest przy pomocy przykładów i materiałów wideo.

Old Man’s Journey – to niezależna gra, którą polecano już wielokrotnie za niestandardowe podejście do rozgrywki, świetną, chwytającą za serce historię i piękną muzykę.

Episode – Choose your story – to kolejna gra, tym razem stawiająca na budowanie relacji z innymi oraz interakcje. Do tego podana w przyjemnej stylistyce.

BBC Earth: Life in VR – to aplikacja stawiająca na wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości i gogli Daydream od Google. Przygotowana przez BBC podróż przez kalifornijskie wybrzeże oraz podwodny świat jest jednym z najlepiej opracowanych materiałów VR, jakie można zainstalować na smartfonie.

Flipkart – tę aplikację nagrodzono przede wszystkim za wsparcie i świetną lokalizację na rynkach wschodzących. Ułatwia robienie zakupów online.

Canva – to prosta aplikacja do tworzenia projektów i grafik na serwisy społecznościowe. Społeczność Google Play świetnie ją odebrała, gdyż w ciągu kilku miesięcy bez dodatkowego marketingu, apilkacja stała się jednym z najbardziej popularnych narzędzi do tworzenia plakatów, obrazków na Instagrama, Facebooka czy Twittera.

Empires & Puzzles – tu też mamy przykład hitu, przy czym w tym wypadku chodzi o grę, która potrafi być bardzo angażująca. I to właśnie w tej kategorii ją wyróżniono. Jeśli ktoś szuka odmiany od Candy Crush Saga, może się wciągnąć.

Macie którąś z tych aplikacji? Przyznam się, że testowo zainstaluję dwie lub trzy z nich. Zobaczymy, czy mam podobny gust, co pracownicy Google’a.

źródło: Google

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona