Pokemon Go wśród najlepiej zarabiających gier mobilnych w 2016 roku | Tabletowo.pl

Pokemon Go wśród najlepiej zarabiających gier mobilnych w 2016 roku

Dołącz do dyskusji 0

Pokemon Go nie cieszy się już tak ogromnym zainteresowaniem użytkowników smartfonów, jak podczas lata 2016 roku, jednak produkcji udało się pobić pewien rekord – najszybciej zarabiającej gry mobilnej w historii. Etap ten ma już za sobą i przynosi dochody znacznie wolniej. Jaka gra zarobiła zatem najwięcej pieniędzy w 2016 roku?

Według firmy badawczej Sensor Tower, Pokemon Go udało się wypracować większy dochód w krótszym czasie, niż dotychczasowemu liderowi w tej kategorii – grze Clash Royale. Analitycy twierdzą, że gra o łapaniu stworków wygenerowała w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy istnienia 550 milionów dolarów przychodu. Dotąd studio Niantic zarobiło na tytule ponad 1 miliard dolarów. 

Pokemon Go nie jest już tak dochodowe, jak w swojej szczytowej formie, kiedy do kieszeni twórców wpadało dziennie 18 milionów dolarów. Jednak Sensor Tower uważa, że gra wciąż zarabia – codziennie jest to kwota pomiędzy 1,5 mln $ a 2,5 mln $.

Sumarycznie, Pokemon Go była na piątym miejscu pod względem najlepiej zarabiających gier mobilnych w 2016 roku. Clash Royale, o której wspomnieliśmy wcześniej, zajęła miejsce szóste. Na pierwszym miejscu podium stanął Monster Strike. Zaraz za nim uplasowało się Clash of Clans i Game of War. Mobile Strike wcisnęło się na miejsce czwarte.

Monster Strike

Niantic, studio, które stworzyło Pokemon Go, będzie miało spory problem z utrzymaniem zainteresowania swoim tytułem. Podczas gdy inne świetnie zarabiające gry prezentują kompletnie inny rodzaj rozgrywki, łapanie fantastycznych stworków może na dłuższą metę nie być tak pociągające. Nawet, jeśli producenci zadbali o to, by w grze pojawiło się około 100 nowych potworków z tzw. drugiej generacji.

źródło: Android Authority, theCountryCaller

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona