Spośród 850 projektów, Google wybiera najlepszy widżet zegara na Lenovo Smart Clock

W ubiegłym roku Google ogłosiło konkurs dla deweloperów: mieli oni stworzyć nowe tarcze dla inteligentnego zegara Lenovo Smart Clock. Oto najlepsze propozycje.

Reklama

Deweloperzy podczas prac nad własną tarczą zegara mieli korzystać z możliwości Fluttera – zestawu narzędzi do tworzenia interfejsów użytkownika typu open source, stworzonego przez Google. Jest używany przede wszystkim do rozwijania różnych funkcji na smartfonach, stąd Google chciało zachęcić programistów do wyjścia poza ten schemat i stworzenia czegoś na kompletnie inne urządzenie.

Reklama

Najładniejsze zegary na Lenovo Smart Clock

Do konkursu zgłosiło się ponad 850 osób. Google oceniało projekty na podstawie czterech kryteriów: estetyki, ogólnego wykonania, jakości kodu i kreatywności. Najważniejsza nagroda powędrowała do Mickela Anderssona za projekt Particle Clock:

Wyróżnienie w kategorii Estetyka odebrał projekt Cloom Clock, ze względu na przyjazny oku design i eleganckie animacje:

Za ogólne wykonanie wyróżnienie przyznano tarczy Humanbeans Clock autorstwa Borisa Brestnichki. Postarał się on o ręcznie rysowane cyfry i zadbał o wiele detali. Na przykład wyróżniający się niebieski ptaszek pojawia się na ekranie tylko raz dziennie i jest widoczny zaledwie przez minutę:

Zwycięzcą w kategorii Jakość kodu został Creative Creator Or Maybe Not Clock od Huberta Henkemeiera. Jury doceniło dbałość o przejrzystość programu. Nie użyto w nim żadnych gotowych paczek czy widżetów:

Wyróżnienie za kreatywność przypadło Victorowi Morilli, za projekt Sunset Reflections:

Estetyka jest ważna

Inteligenty zegar Lenovo Smart Clock pierwotnie zaprezentowano na targach CES 2019 i nie jest oficjalnie dostępny w Polsce. Jako że lubimy gadżety, chętnie zobaczylibyśmy w naszym kraju więcej urządzeń smart home, w tym także sprzęt Lenovo. Personalizacja takich zabawek to jeden z przyjemnych aspektów ich posiadania.

źródło: Flutter