Najdokładniejsza opaska fitness? Nie zgadniecie

To nie jest „Jeden z dziesięciu”, więc od razu podpowiadam: Apple Watch. Ostatni raport niezależnej firmy wskazuje, że najbardziej dokładną opaską fitness, pokazującą właściwe wyniki ćwiczeń nie jest żadna opaska, tylko smartwatch.

Badania opublikowała klinika medyczna z Clevland w prestiżowym czasopiśmie „JAMA Cardiology”. Zdaniem raportu najbardziej dokładnym narzędziem spośród dostępnych na rynku opasek fitness jest smartwatch firmy Apple. A teraz parę szczegółów.

Badania przeprowadzono na 50 zdrowych dorosłych, których podłączono do EKG i na tej podstawie zdobyto wyniki tętna, itp. Następnie badanie w tych samych warunkach przeprowadzono za pomocą opasek fitness i inteligentnych zegarków, takich jak wspomniany Apple Watch, a ponadto: Fitbit Charge HR, Mio Alpha, Basis Peak. Zbadano nawet opaski opinające klatkę piersiową użytkownika. Wynik zaskoczył chyba wszystkich.

Wyniki z opasek na klatkę piersiową zgadzały się w 99% EKG, jednak wśród opasek naręcznych wygrał Apple Watch ze zgodnością 90%. Pozostałe badane opaski fitness osiągały maksymalnie 80% zgodności z badaniami EKG. Od badania już zdystansowała się firma FitBit, której zdaniem opaski fitness nie są urządzeniami medycznymi, więc badania nie są adekwatne. A co Wy sądzicie?

Źródło: 9to5Mac