Najcieńszy tablet: OGT Mobile – 7 mm grubości (wideo)

OGT Mobile już od bardzo dawna kusiło nas swoim tabletem. Strona internetowa firmy stale obiecywała, dawała nieznaczne znaki, rzucała wiele mówiące spojrzenia… krótko mówiąc – zachowywała się jak flirtująca kobieta.
Aż tu nagle w sieci pojawił się bardzo krótki, zaledwie 13-sekundowy filmik prezentujący urządzenie. Widać na nim wyraźnie, jak jest zgrabne: ma zaledwie 7 milimetrów grubości i 550 g wagi.

Czym jeszcze może się pochwalić? Na pewno gęstością pikseli na ekranie, która wynosi 188 ppi (pixel per inch). Dla porównania, iPad 2 ma 132 ppi, a Motorola Xoom – 152. Po dokonaniu obliczeń oraz uważnym przyjrzeniu się urządzeniu zaprezentowanemu na zamieszczonym filmiku, możemy dojść do wniosku, że ekran ma 7-cali, a jego rozdzielczość to 1280 x 800 lub 1024 x 600 pikseli. Pod maską znajduje się procesor o częstotliwości taktowania zegara 1 GHz (nie wiadomo jakiej firmy i ile ma rdzeni), aparat cyfrowy 5 Mpx i kamerkę internetową 3 Mpx, czytnik kart pamięci MicroSD oraz Androida (zapewne Honeycomb). Tablet będzie dostępny w dwóch wariantach pojemnościowych: 16GB i 32GB.

Niestety, nie znamy ani ceny, ani oficjalnej nazwy tabletu OGT Mobile. Jednak zadajmy sobie pytanie: czy wśród tak dużej liczby podobnych i lepszych tego typu urządzeń, OGT Mobile da radę się wybić? Czy cały „flirt” pójdzie na marne?

źródło