Najcieńszy i najlższejszy tablet od Toshiby poznamy na CES 2012

Na targach CES 2012 w Las Vegas każdy z producentów chce się pokazać z jak najlepszej strony. Jak się na pewno spodziewacie, w wydarzeniu tym wezmą udział najprawdopodobniej wszystkie najbardziej liczące się firmy na rynku nie tylko tabletów, ale także elektroniki w pełnym tego słowa znaczeniu. To z kolei wskazuje na fakt, iż kolejny raz będziemy świadkami targów, podczas których zostaniemy uraczeni sporą ilością nowości. Wśród nich będą nowe urządzenia Toshiby.

Jestem przekonana, że firmy będą się prześcigać w pomysłach. I tak, Toshiba zapowiedziała w krótkiej, aczkolwiek treściwej informacji prasowej, co ciekawego ma zamiar przedstawić w Las Vegas. Wśród nich „najcieńszy i najlżejszy 10,1-calowy tablet świata”.

Na CES 2012 Toshiba ma pokazać, oprócz wspomnianego tabletu, także najcieńszego i najlżejszego 13,3-calowego ultrabooka, prototyp wodoodpornego tabletu z ekranem OLED i możliwością bezprzewodowego ładowania (brzmi interesująco) oraz 55-calowy telewizor o rozdzielczości QFHD.

Ale skoro jesteśmy przy najcieńszym tablecie, należy wspomnieć, że podczas wrześniowych targów IFA 2011 w Berlinie, na których byliśmy obecni, Toshiba chwaliła się urządzeniem z podobnym tytułem. Była to Toshiba AT200, której grubość wynosi 7,7 mm. Ciekawe co tym razem przedstawi nam japoński producent.

źródło