Najcieńszy i najlższejszy tablet od Toshiby poznamy na CES 2012

Na targach CES 2012 w Las Vegas każdy z producentów chce się pokazać z jak najlepszej strony. Jak się na pewno spodziewacie, w wydarzeniu tym wezmą udział najprawdopodobniej wszystkie najbardziej liczące się firmy na rynku nie tylko tabletów, ale także elektroniki w pełnym tego słowa znaczeniu. To z kolei wskazuje na fakt, iż kolejny raz będziemy świadkami targów, podczas których zostaniemy uraczeni sporą ilością nowości. Wśród nich będą nowe urządzenia Toshiby.

Reklama

Jestem przekonana, że firmy będą się prześcigać w pomysłach. I tak, Toshiba zapowiedziała w krótkiej, aczkolwiek treściwej informacji prasowej, co ciekawego ma zamiar przedstawić w Las Vegas. Wśród nich „najcieńszy i najlżejszy 10,1-calowy tablet świata”.

Na CES 2012 Toshiba ma pokazać, oprócz wspomnianego tabletu, także najcieńszego i najlżejszego 13,3-calowego ultrabooka, prototyp wodoodpornego tabletu z ekranem OLED i możliwością bezprzewodowego ładowania (brzmi interesująco) oraz 55-calowy telewizor o rozdzielczości QFHD.

Ale skoro jesteśmy przy najcieńszym tablecie, należy wspomnieć, że podczas wrześniowych targów IFA 2011 w Berlinie, na których byliśmy obecni, Toshiba chwaliła się urządzeniem z podobnym tytułem. Była to Toshiba AT200, której grubość wynosi 7,7 mm. Ciekawe co tym razem przedstawi nam japoński producent.

źródło