Najbardziej pożądany przez dzieciaki świąteczny prezent? iPad… | Tabletowo.pl

Najbardziej pożądany przez dzieciaki świąteczny prezent? iPad…

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie swoje listy do świętego Mikołaja i co w nich było najczęściej zawarte? W dawnych czasach dla dzieciaków ważne były rowery, zegarki, gry planszowe, sweterki od babci i inne tego typu, materialne zabawki. Jednak z każdym kolejnym rokiem, kiedy to mamy do czynienia z niesamowicie rozwiniętym światem elektroniki, upodobania najmłodszych się zmieniają, skłaniając tym samym „św. Mikołaja” do wielkiego wysiłku, by faktycznie sprostać ich, coraz droższym, zachciankom. Z najnowszych danych pochodzących od Nielsen Company wynika, że najbardziej pożądanym gadżetem elektronicznym bieżącego sezonu wśród dzieci (!!) jest iPad, a właściwie mobilny sprzęt Apple.

Badanie zostało przeprowadzone w październiku 2011 roku w Stanach Zjednoczonych. Wynika z nich jednoznacznie, że już wśród najmłodszych (6-12 lat) Apple ma wielu zwolenników. Na pierwszym miejscu na liście życzeń dzieci (jedna uwaga: „zainteresowane kupnem w ciągu najbliższych sześciu miesięcy” = „chcą otrzymać w prezencie” ;)) znalazł się iPad (44%), na drugim iPod Touch (30%), a ostatni stopień podium przypadł w udziale iPhonowi (27%). Tablety inne niż iPad znalazły się na jednym z kolejnych miejsc – 25%.

W ubiegłym roku wyniki były dość zbliżone. Trzeba jednak zauważyć, że w bieżącym znacznie wzrosło zainteresowanie iPadem (z 31% do 44%) oraz nieco iPodem Touch (z 29% na 30%). Nieznaczny spadek zaliczyły komputery (z 29% do 25%) oraz konsole Nintendo DS/DSi/DS Lite (z 25% na 22%).

Sytuacja nieco się zmienia, jeśli pod lupę weźmiemy nastolatków (grupa wiekowa 13+). W tym przypadku pierwsza trójka najbardziej pożądanych rzeczy na liście zakupów przedstawia się następująco: iPad (24%) – w zeszłym roku 18%, komputer i czytnik książek elektronicznych (po 18%). iPhone zostaje nieco w tyle (15%), podobnie jak iPod Touch (8%). Tablety inne niż iPad – 17%.

nielsen świąteczne prezenty

Badania przeprowadzono na grupie 3 tysięcy osób.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona