Nagrody EISA: Sony Xperia Tablet Z okrzyknięty Europejskim Tabletem Roku

Jeżeli szukacie kolejnego powodu do zakupu tabletu Sony Xperia Tablet Z, oto on. Urządzenie zostało okrzyknięte Europejskim Tabletem roku i otrzymało prestiżową nagrodę przyznawaną przez EISA (European Imaging and Sound Association).

Sony Xperia Tablet Z został wyróżniony za eleganckie i niespotykane wzornictwo. Nagroda jest zasłużona, albowiem tablet jest najprawdopodobniej najlepiej wyglądającym tego typu urządzeniem na rynku. Ostre krawędzie, gładkie tafle szkła i charakterystyczny srebrny przycisk zasilania stały się jego znakami rozpoznawczymi. Mając w rękach Xperia Tablet Z i któryś z plastikowych produktów Samsunga lub Asusa, łatwo zdecydować, który prezentuje się lepiej. Na korzyść tabletu Sony przemawiają także nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne uodporniające go na wstrząsy, kurz oraz zawilgocenie (wodoodporna obudowa pozwala na 30-minutowe zanurzenie na głębokość do 1 metra). Ponadto, mimo 10,1-calowego ekranu ukrytego pod szkłem, Xperia Tablet Z jest stosunkowo lekki (waży 495 gramów) i kompaktowy (266 x 172 x 6,9 mm). Tablet pracuje pod kontrolą jednej z najnowszych wersji systemu Android – 4.2.2 Jelly Bean z nakładką graficzną producenta wzbogacającą go o kilka wygodnych funkcji.

Niestety, gdyby EISA przyznawało nagrody za specyfikację, Xperia Tablet Z zdobyłby co najwyżej brązowy medal. Jego podzespoły, choć wciąż wystarczające, by zapewnić płynną pracę, nie są najnowocześniejsze. Wewnątrz składającej się z dwóch szklanych paneli obudowy umieszczono czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro i 2GB RAM. Podczas gdy to drugie jest powszechnie przyjętym standardem, większość producentów „dachówek” zrezygnowała z układu Snapdragon S4 Pro na rzecz jednostki nowocześniejszej i wydajniejszej: Snapdragon 800. Tak naprawdę różnicę między tymi dwoma procesorami najwyraźniej widać w wynikach testów wydajnościowych; podczas codziennego użytkowania jest praktycznie niezauważalna (co wnioskuję po prędkości działa Xperii Tablet Z).

Przyznana Xperii Tablet Z nagroda nie jest pierwszą na koncie Sony. W latach ubiegłych produkowane przez japońskiego giganta telefony otrzymały podobne tytuły, co jedynie podkreśla dobrą passę koncernu. Oby tak dalej!

Naszą recenzję Sony Xperia Tablet Z znajdziecie pod tym adresem.

via Android Authority