Nadciąga Starships – nowa tabletowa strategia od Sida Meiera

Sid Meier to postać, której chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi gier strategicznych. To właśnie on dał światu tak kultowe tytuły, jak Civilization, Pirates! czy Railroad Tycoon. Już niedługo w App Store pojawi się jego kolejna gra o wiele mówiącym tytule – Starships.

Jak nietrudno zgadnąć wspomniana produkcja pozwoli nam wcielić się w rolę dowódcy floty statków, przemierzających kosmos z ambitną misją zaprowadzenia pokoju w galaktyce poprzez zniszczenie lub przyłączenie do międzyplanetarnej federacji wszystkiego, co stanie na naszej drodze. Trzon rozgrywki stanowić więc będą turowe bitwy w przestrzeni kosmicznej, jednak zwycięstwo będzie można osiągnąć również poprzez dyplomację lub rozwój technologii. W grze pojawią się też wątki ekonomiczne, jednak wszystko wskazuje na to, że będą one miały znacznie mniejsze znaczenie niż np. w przypadku Cywilizacji. Duży nacisk położony zostanie natomiast na rozwój wspomnianej floty. Gracz będzie mógł nie tylko decydować o tym, jakie statki wejdą w jej skład, ale też samodzielnie wybrać uzbrojenie i wyposażenie każdego z nich. Co ciekawe, cała gra będzie w pewien sposób łączyć się z wydaną niedawno Civilization: Beyond Earth, jednak twórcy nie zdradzili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tego tematu.

Gra Sid Meier’s Starships pojawi się w App Store wiosną tego roku. Jak na razie nie wiadomo nic na temat wersji na urządzenia z systemem Android.