Nadciąga Starships – nowa tabletowa strategia od Sida Meiera | Tabletowo.pl

Nadciąga Starships – nowa tabletowa strategia od Sida Meiera

Dołącz do dyskusji 0

Sid Meier to postać, której chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi gier strategicznych. To właśnie on dał światu tak kultowe tytuły, jak Civilization, Pirates! czy Railroad Tycoon. Już niedługo w App Store pojawi się jego kolejna gra o wiele mówiącym tytule – Starships.

Jak nietrudno zgadnąć wspomniana produkcja pozwoli nam wcielić się w rolę dowódcy floty statków, przemierzających kosmos z ambitną misją zaprowadzenia pokoju w galaktyce poprzez zniszczenie lub przyłączenie do międzyplanetarnej federacji wszystkiego, co stanie na naszej drodze. Trzon rozgrywki stanowić więc będą turowe bitwy w przestrzeni kosmicznej, jednak zwycięstwo będzie można osiągnąć również poprzez dyplomację lub rozwój technologii. W grze pojawią się też wątki ekonomiczne, jednak wszystko wskazuje na to, że będą one miały znacznie mniejsze znaczenie niż np. w przypadku Cywilizacji. Duży nacisk położony zostanie natomiast na rozwój wspomnianej floty. Gracz będzie mógł nie tylko decydować o tym, jakie statki wejdą w jej skład, ale też samodzielnie wybrać uzbrojenie i wyposażenie każdego z nich. Co ciekawe, cała gra będzie w pewien sposób łączyć się z wydaną niedawno Civilization: Beyond Earth, jednak twórcy nie zdradzili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tego tematu.

Gra Sid Meier’s Starships pojawi się w App Store wiosną tego roku. Jak na razie nie wiadomo nic na temat wersji na urządzenia z systemem Android.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona