Nadchodzi Warhammer 40K Regicide – tabletowe szachy na sterydach | Tabletowo.pl

Nadchodzi Warhammer 40K Regicide – tabletowe szachy na sterydach

Dołącz do dyskusji 0

Szachy to prawdopodobnie najpopularniejsza gra strategiczna świata i tak, jak każda inna popularna gra, doczekały się one wielu alternatywnych wersji. Ta proponowana przez studio Hammerfall nie wprowadza może tak radykalnych zmian w regułach, jak szachy trzyosobowe, heksagonalne czy atomowe, ale i tak powinna ona przypaść do gustu fanom uniwersum Warhammer 40K.

Twórcy Regicide nie zdecydowali się bowiem na żadne zmiany w kształcie planszy czy liczbie znajdujących się na niej figur (których wygląd zależeć będzie oczywiście od wybranej przez nas strony konfliktu). Tym, co odróżnia tę grę od zwykłych szachów, jest bogata paleta dodatkowych umiejętności, w które wyposażone zostaną poszczególne jednostki. Granaty, karabiny i moce nadprzyrodzone to tylko niektóre z dodatkowych atutów, które będziemy mogli wykorzystać do uzyskania przewagi na szachownicy. Zwolennicy bardziej tradycyjnego podejścia do szachów będą zaś mogli skorzystać z trybu klasycznego, przywracającego standardowe reguły gry. Warhammer 40K Regicide oferować będzie zarówno kampanię dla jednego gracza (w której pokierujemy kultowym legionem Krwawych Aniołów), jak i międzyplatformowy tryb multiplayer. Warto też dodać, że wersje na tablety, smartfony i pecety obsługiwać będą jedne wspólne konto gracza, dzięki czemu grę rozpoczętą na jednej platformie będziemy mogli kontynuować na innej.

Premiera gry Warhammer 40 000 Regicide planowana jest na drugi kwartał 2015 roku. Cena i konkretne platformy na których ukaże się gra nie są jeszcze niestety znane (twórcy ograniczają się jak na razie do lakonicznego stwierdzenia „PC, tablet and mobile”).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona