Nadchodzi WALL-E od ASUSa – robot, który będzie się za tobą toczył | Tabletowo.pl

Nadchodzi WALL-E od ASUSa – robot, który będzie się za tobą toczył

Dołącz do dyskusji 0

Technicznie rzecz biorąc, to nie WALL-E, a ASUS ZenBo, jednak tylko spójrzcie na niego. Na dzisiejszej konferencji Computex 2016, razem z nowymi smartfonami ZenFone 3, ASUS zaprezentował domowego asystenta. Robot, podobnie jak Amazon Echo czy Google Home, ma udzielać pomocy domownikom, przy czym nie ogranicza go stacjonarna forma, gdyż ma możliwość poruszania się.

Według prezesa firmy ASUS, Jonney’a Shiha, ZenBo, ma zapewnić łączność z inteligentnymi urządzeniami w domu przy pomocy aktywacji głosem. ZenBo będzie w stanie połączyć się z telewizorem, systemem kamer, automatycznymi zamkami do drzwi oraz oświetleniem. To wszystko potrafi też Google Home, jednak robot posiada jedną dodatkową zaletę – jest zdolny do podróżowania po domu. Zatem wyżej wymienionymi systemami będzie można zarządzać bez przymusowej wycieczki do salonu, gdzie na przykład stałoby urządzenie od Google.

Oprócz funkcji głosowych, „twarzą” ZenBo jest dotykowy ekran, więc konsumenci będą mogli używać go jako tradycyjnego tabletu. W ten sposób nawiążemy połączenie wideo, odwiedzimy sklep online czy wyświetlimy sobie film z YouTube.

ZenBo ma też wbudowaną kamerę, która może być sterowana zdalnie, przez smartfon. Robot ma mieć możliwość zrobienia zdjęcia w wypadku awaryjnej sytuacji (na przykład, gdy dziecko przebywające w domu upadnie) i wysłania fotografii na zdefiniowany wcześniej numer. Czy sprawdzi się w roli cyfrowej niańki? Programiści ASUSa pracują nad własną wersją sztucznej inteligencji robota, dzięki której zyska on możliwość prezentowania na wyświetlaczu czegoś na kształt różnych min i wyrazów „twarzy”, uczenia się i dostosowywania do preferencji konsumentów oraz przypominania o ważnych rzeczach do zrobienia.

To tyle teorii, jednak w praktyce może się okazać, że ZenBo będzie niczym więcej niż tabletem na kółkach. Pociesza jedynie stosunkowo niewygórowana cena, wynosząca 599 dolarów.

Co o tym myślicie? Zaprosilibyście takiego kompana do domu? A może warto byłoby napisać do ASUSa petycję o wciśnięcie całej tej elektroniki w korpus BB-8?

bb-8

źródło: talkandroid.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona