Nadchodzi tablet Samsunga z ekranem AMOLED - Tabletowo.pl

Nadchodzi tablet Samsunga z ekranem AMOLED

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Nadchodzi tablet Samsunga z ekranem AMOLED Nowości Samsung

Ostatnim tabletem od Samsunga w jakim mogliśmy spotkać ekran AMOLED był Samsung Galaxy Tab 7.7, wydany na rynek jeszcze w 2011 roku. Co jakiś czas powracało pytanie, kiedy koreański gigant zdecyduje się ponownie stworzyć urządzenie z takim właśnie – pożądanym przez wielu – ekranem. Wygląda na to, że kwestią czasu jest pojawienie się takiego modelu na rynku – serwis SamMobile twierdzi, że ma informacje, zgodnie z którymi prace nad tabletem z ekranem AMOLED są pewne i aktualnie trwają.

Tablet Samsunga z ekranem AMOLED ma być dostępny w trzech wariantach – WiFi (SM-T800), 3G (SM-T801) oraz LTE (SM-T805). Nie znamy przekątnej ekranu jaką będzie dysponowało urządzenie, ale znamy jego rozdzielczość – podobnie jak w seriach Tab Pro i Note Pro będzie to rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli. Produkt ma być napędzany procesorem Samsunga z serii Exynos 5 i pracować na Androidzie 4.4.2 z nakładką TouchWiz Magazine UX. Najprawdopodobniej w oprogramowaniu znajdą się funkcje oszczędzania energii znane z Galaxy S5 ze względu na możliwości ekranów AMOLED.

Najprawdopodobniej nie mamy co liczyć na atrakcyjną dla przeciętnego Kowalskiego cenę – tablet z ekranem AMOLED ma być wyceniony podobnie, jak najlepsze modele z serii Note Pro i Tab Pro.

Niewątpliwie stworzenie tabletu z ekranem AMOLED, to ukłon Samsunga w stronę klientów, którzy od dawna czekali na takie rozwiązanie. Pytanie tylko, czy zalet ekranu AMOLED nie zabije wysoka cena?

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona