Nadchodzi Sony V150 z Tegrą 3 i Androidem 4.0.3 na pokładzie? - Tabletowo.pl

Nadchodzi Sony V150 z Tegrą 3 i Androidem 4.0.3 na pokładzie?

Tabletowo.pl Nadchodzi Sony V150 z Tegrą 3 i Androidem 4.0.3 na pokładzie? Nowości Plotki / Przecieki

Sony rozczarowało nas podczas tegorocznych targów Mobile World Congress, kiedy nie zaprezentowało ani jednego tabletu internetowego. Rozgoryczenie nie trwało długo, albowiem wkrótce po ich zakończeniu dotarła do nas informacja i plakat przedstawiający tajemnicze urządzenie o nazwie VAIO U, które wyposażono nie tylko w ekran dotykowy, ale również wysuwaną klawiaturę fizyczną. Choć nie mamy pewności, czy VAIO U jest prawdziwym tabletem, bardzo chcielibyśmy, aby tak było.

Jeśli VAIO U rzeczywiście istnieje, będzie drugim urządzeniem, nad którym pracuje Sony. Pierwszym jest tajemniczy V150, którego testy wydajnościowe pojawiły się w zapiskach programu NemaMark 1. Z opublikowanej przez japoński (zatem bliski źródłu) serwis Ambelo informacji wynika, iż tablet wyposażono w czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania zegara 1,4GHz, system operacyjny Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich oraz ekran, który może pochwalić się rozdzielczością 1280 x 752 piksele (WXGA). O ile dwa pierwsze parametry są dla nas nowością, tak obecność wyświetlacza o takich właściwościach przywodzi na myśl już wprowadzony na rynek tablet Sony Tablet S. Być może V150 jest jego bezpośrednim następcą, którego premiera odbędzie się niebawem? Trzymamy za to kciuki i z niecierpliwością wyglądamy dalszych informacji na jego temat.

via Netbook News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona