Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Nadchodzi NVIDIA RTX Cyberpunk 2077 Edition?

Równowaga w świecie musi być. Ostatnie miesiące były “ciche”, cała masa premier przesunięta na późniejsze terminy – plotki o problemach z dostępnością podzespołów pod nowe konsole – jednym zdaniem, cała masa negatywnych informacji dla graczy spada, jak grom z jasnego nieba od początku 2020 roku. Czy jest światełko w tunelu, by się to zmieniło? Myślę, że tak, bo właśnie coś ciekawego zaczęło się dziać!

Aż mi serce podskoczyło!

Wiecie jak to jest. Niewinna wymiana zdań, heheszki, zaczepki i tak powstają plotki, które szturmem biorą cały internet. Wczoraj z profilu Cyberpunk 2077 na Twitterze osoba zarządzająca kontem zaczepiła profil NVIDIA z pytaniem o limitowaną wersję karty “zielonych” stylizowaną na grze… i nikt nie spodziewał się takiej odpowiedzi.

NVIDIA nie dość, że nie znegowała, informacji to jeszcze bardziej dolała oliwy do ognia, publikując w odpowiedzi tajemniczy rozmazany teaser karty graficznej, podpisując całość “bądźcie czujni”.

A co my tu mamy?

Śmiało trzeba powiedzieć, że niewiele tu widać. Możemy się jedynie domyślać, że całość została oparta na bryle doskonale nam znanej z “founders edition”, z dodatkowymi elementami stylistycznymi. Prawdopodobnie możemy dodać, że będzie to wersja Super – zdradza to wypolerowany środek, który jest wizualnym wyróżnikiem Superek. Spodziewam się 2080 Super, albo – kto wie – może RTX Tytan lub 2080Ti Super?

Czy to realne?

NVIDIA  już nie raz pokazywała, że stworzenie “limitowanej” karty graficznej w ich wykonaniu to nic trudnego. Ba! Nawet mogę śmiało powiedzieć, że ich limitowane edycje są po prostu piękne. W tym przypadku posłużę się przykładem ostatniej limitowanej edycji “Star Wars”.

Z racji premiery Gwiezdnych Wojen NVIDIA przygotowała dwie karty. Jasna i ciemna strona mocy – i to od nas zależało, po której stronie się postawimy.

Nasuwa mi się jeszcze pytanie… czy cała “rozmowa” nie była zaplanowaną akcją? Zwróćcie uwagę na godzinę publikacji “pytania” – aż zbyt idealna :) A i na profilu polskiego oddziału NVIDII pojawił się ten sam teaser. To nie może być przypadek!

Tak czy inaczej, dla mnie bomba! Czekam niecierpliwie na więcej informacji i, jeśli coś będziemy wiedzieć, od razu Wam o tym powiemy.

A co Wy myślicie o Nvidia RTX Cyberpunk 2077 Edition? Jesteście zainteresowani? Kupilibyście?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach.