fot. Xiaomi

Nadchodzi MIUI 10 dla Xiaomi Redmi Note 4. Mamy linki dla niecierpliwych

Xiaomi rusza z aktualizacjami dla jednego z najlepiej sprzedających się smartfonów firmy – Redmi Note 4. Technicznie rzecz biorąc, smartfon ten ma już na karku prawie dwa lata, ale Chińczykom to nie przeszkadza. Nakładka MIUI 10 przeznaczona jest dla telefonów jeszcze starszych niż on.

Dystrybucję MIUI 10 podzielono na etapy. W pierwszej kolejności aktualizację nakładki systemowej otrzymały urządzenia nieco nowsze, takie jak Redmi Y2, Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro. Druga fala rozsyłania zmian programowych ruszyła jakiś czas temu i obecnie dociera do Redmi Note 4.

Rzecz jasna, oprogramowanie udostępniane jest regionami. W tym momencie MIUI 10 rozsyłany jest kanałem OTA do właścicieli Redmi Note 4 w Indiach, ale niebawem podobny proces ruszy w Europie.

MIUI 10 pojawia się w postaci gotowego do pobrania pakietu o rozmiarze 320 MB. Nie wydaje się to dużo, i w rzeczywistości nie jest, gdyż nakładka opiera się na systemie Android Nougat 7.0, a nie Oreo. Pojawiają się dzięki niej jednak długo wyczekiwane zmiany, takie jak:

  • przebudowany interfejs górnej belki ze skrótami i powiadomieniami
  • nowe suwaki głośności i regulacji jasności ekranu
  • gesty pełnoekranowe
  • ulepszone zarządzanie wieloma aplikacjami
  • zestaw nowych dźwięków systemu
  • tryb portretowy z efektem rozmycia tła w aparacie
  • odświeżone aplikacje systemowe, w tym zegara i notatek

Więcej szczegółów na temat MIUI 10 znajdziecie w poświęconych mu artykułach. Czekamy na pierwsze zrzuty ekranu od zadowolonych użytkowników Redmi Note 4, którzy zainstalowali nową nakładkę na swoich urządzeniach!

Jeśli nie chcecie czekać na aktualizację OTA, zawsze możecie skorzystać z aktualizacji stacjonarnej, „przez kabelek”. Link do MIUI 10 Global dla Xiaomi Redmi Note 4 znajduje się w tym wątku na forum MIUI.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/07/starsze-smartfony-xiaomi-aktualizacje-do-miui-10-lista/

źródło: MIUI (1), (2), (3) przez fonearena