Nadchodzi Microsoft Surface Pro z dyskiem 256GB. Cena? 1200 dolarów

Już niedługo w wybranych sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych pojawi się tablet Microsoft Surface Pro wyposażony w dysk SSD o pojemności 256GB. Pierwsze wzmianki o tym urządzeniu pojawiły się w maju w Japonii. Dzięki serwisowi WP Central, który dostrzegł je na liście ofertowej sieci CDW, wiemy, że w USA zadebiutuje już wkrótce w cenie 1199 dolarów. Nie jest to mało, lecz za te pieniądze otrzymujemy wysokiej klasy komputer osobisty z czułym ekranem dotykowym i systemem Windows 8.

Wyposażenie Surface Pro w dysk SSD 256GB ma wiele zalet. Przede wszystkim, dysk o takiej pojemności umożliwia użytkownikowi instalowanie większej liczby programów oraz przechowywanie ulubionych multimediów bez potrzeby sięgania po pendrive’y lub karty pamięci. Ponadto, dyski wykonane w technologii SSD charakteryzują się szybkością i niskim poborem energii, są także cichsze i nie generują dużej ilości ciepła podczas pracy. Ponieważ są drogie, nie trafiają do większości telefonów i tabletów. Przypadek Surface Pro jest wyjątkiem i podkreśla fakt, że Microsoft stawia swój tablet na równi z innymi przenośnymi komputerami. Koniec końców, urządzenie w niczym im nie ustępuje.

Specyfikacja Microsoft Surface Pro obejmuje 10,6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Intel Core i5-3317U Ivy Bridge z układem graficznym Intel HD 4000, 4GB RAM, dysk 128GB lub 256GB, Wi-Fi, Bluetooth oraz cały szereg różnej maści złączy i portów. Jak sądzicie, czy tablet z dyskiem SSD 256GB jest wart 1200 dolarów?

via Liliputing