Luksusowe zegarki z Android Wear coraz bliżej – pierwszy będzie smartwatch Fossila | Tabletowo.pl

Luksusowe zegarki z Android Wear coraz bliżej – pierwszy będzie smartwatch Fossila

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu Google we współpracy z Intelem i szwajcarskimi producentami zegarków ogłosili, że na rynek trafią zupełnie nowe, luksusowe smartwatche, które będą działać w oparciu o Androida Wear. Wszystko wskazuje na to, że te zapowiedzi się urzeczywistnią. W sieci pojawiło się zdjęcie z Intel Developer Forum (IDF 2015) prezentujące inteligentny zegarek Fossila, co oznacza, że oficjalna premiera coraz bliżej.

Moc obliczeniową dostarczają oczywiście układy Intela i to na razie tyle, co wiemy na temat tego produktu. Sam smartwatch prezentuje się naprawdę elegancko. Jednocześnie trudno będzie odróżnić go od klasycznego zegarka, co jest jego główną zaletą. Co ciekawsze, Fossil na Intel Developer Forum zamierza zaprezentować również sportową opaskę, a także nieco mniej funkcjonalny smartwatch, który będzie oferował przede wszystkim długi czas pracy, co dla wielu potencjalnych odbiorców jest kluczowe.

Na razie nowości te zapowiadają się świetnie. Na pewno zaangażowanie takich firm przełoży się na większą sprzedaż wearables i niewielki wzrost popularności Androida Wear. Nie można ukryć, że dotychczas rynek inteligentnych zegarków był pozbawiony właśnie jakiegokolwiek zegarka od uznanej firmy w tej kategorii.

Równie ciekawie zapowiadają się nowości od innych firm, m.in. Tag Heuer. Zobaczymy jednak, co z tego wyniknie i jak przełoży się to na popularyzację inteligentnych zegarków. Skoro Apple się to połowicznie udało, to teraz nadzieja pozostaje jedynie w Szwajcarach.

źródło: @LexySavvides (Twitter) przez The Verge, Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona