Nadchodzi Asus Zenfone 3 – najprawdopodobniej z portem USB Typu C

Asus nie musi się martwić o statystyki sprzedażowe, gdyż jego smartfony z serii Zenfone są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Kolejna generacja zbliża się wielkimi krokami i może przynieść wiele nowości.

Reklama

Seria Zenfone składa się z wielu urządzeń, które „celują” w różnego odbiorcę. Nie można im odmówić sukcesu, jaki zdecydowanie odniosły i to już na samym początku, dzięki oferowaniu połączenia dobrej specyfikacji technicznej i adekwatnej do niej ceny, nie windowanej sztucznie przez nakładanie zbyt dużej marży.

Jednak rywalizacja na rynku smartfonów jest z każdym miesiącem coraz bardziej zaciekła i producenci naprawdę muszą się starać, aby wciąż zaskakiwać klientów i tym samym zachęcić ich do wyboru właśnie ich propozycji. Asus udowodnił już, że jest w tej kwestii bardzo dobry, co przekłada się na stale rosnący udział jego urządzeń w rynku.

Druga generacja serii Zenfone zaczęła swoje podboje na początku tego roku. Czas więc najwyższy, żeby zacząć zacierać już ręce na jej kolejną odsłonę. A takowej możemy się spodziewać, co potwierdził właśnie CEO Asusa, Jonney Shih. Nie możemy natomiast oczekiwać rewolucji w kwestii nazewnictwa, gdyż trzecia generacja nazwana zostanie po prostu… Zenfone 3.

Jakie nowości zaoferują smartfony z tej serii? Jonney Shih, w wywiadzie udzielonym Trusted Reviews, na pytanie czy klienci mogą się spodziewać portu USB Typu C, odpowiedział:

I think Type-C is the way to go, frankly speaking. You will see the answer when you see the Zenfone 3.

Choć CEO Asusa nie zadeklarował niczego wprost, to myślę, że nowy port powinien znaleźć się w najnowszych smartfonach. Należy bowiem pamiętać, że rozwiązanie to przestaje powoli być zarezerwowane dla najdroższych urządzeń i coraz częściej stosują je również producenci w swoich tańszych propozycjach (jak choćby Xiaomi w Mi 4c).

Premiery pierwszych przedstawicieli serii Zenfone 3 powinniśmy spodziewać się w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: phoneArena,