Samsung Galaxy A8

Nadchodzący Samsung Galaxy A8 na pierwszym wideoprzeglądzie

Samsung wprowadzając serię Galaxy A, odmienił oblicze swoich urządzeń ze średniej półki. W końcu przestały się „wyróżniać” plastikowymi obudowami, które zostały zastąpione przez aluminiowe unibody. Wkrótce rodzina produktów wzbogaci się o nowego przedstawiciela. Mam tu na myśli model Galaxy A8, będący głównym bohaterem pewnego wideoprzeglądu.

Samsung Galaxy A8 wciąż nie został oficjalnie zaprezentowany, ale już teraz wiemy o nim sporo. Najważniejsza sprawa to niewielka grubość tego produktu – zaledwie 5,9 mm. Taki rezultat pozwoli mu się zapisać na kartach historii koreańskiej firmy, która jeszcze nigdy nie stworzyła cieńszego telefonu. Sam wygląd przypomina aktualne modele. Śmiało można uznać, że w tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem „eS-szóstki” z A7.

Reklama

Specyfikacja SM-A800 będzie typowa dla droższych mid-endów. Snapdragon 615, 2 GB RAM, ekran 5,7″ Full HD Super AMOLED, 16 GB pamięci wbudowanej, a zdjęcia wykonamy za pomocą aparatów 16 i 5 Mpix. Z kolei wszystko będzie kontrolowane przez Androida 5.1.1, wzbogaconego o najnowszą wersję Touchwiza. Niestety we wnętrzu ma znaleźć się bateria 3050 mAh, która raczej nie zapewni bardzo długiego czasu pracy. Oprócz tego, nowy Galaxy A8 otrzyma także kilka funkcji, znanych z droższego rodzeństwa, m.in. czytnik linii papilarnych.

Powyższy filmik udowadnia, że premiera Samsunga Galaxy A8 jest całkiem blisko. Myślę, że jeszcze w pierwszej połowie lipca odbędzie się stosowna prezentacja. Jestem ciekaw, czy i kiedy urządzenie to trafi Polski – na pewno azjatyckie rynki będą priorytetowe.

Nie można jednak zapomnieć, że Koreańczycy pracują także nad A6 i A9, na razie okrytymi tajemnicą. Pod koniec roku będziemy mogli już ocenić, jak nowa strategia Samsunga sprawdza się w rzeczywistości. Czy aluminiowe telefony ze średniej półki rzeczywiście okazały się strzałem w dziesiątkę?

źródło: NoWhereElse przez Phone Arena