Nadchodzą pierwsze aplikacje na Ubuntu Touch

Mimo że mobilna wersja najpopularniejszego wcielenia systemu Linux dostępna jest już od lutego, to jednak jak na razie nie było dla niej żadnego sensownego zastosowania, gdyż najzwyczajniej w świecie brakowało w nim aplikacji. Sytuacja ta ma jednak niedługo ulec zmianie.

Firma Canonical zapowiedziała bowiem nadejście dwóch zestawów aplikacji dla systemu Ubuntu Touch. Pierwszy z nich będzie nosił nazwę Core Apps i znajdziemy w nim najbardziej podstawowe aplikacje, takie jak zegar, kalendarz, menedżer plików czy aplikacja pogodowa. W skład drugiego zestawu, noszącego nazwę App Collection, wejdzie ponad 40 aplikacji stworzonych przez niezależnych deweloperów. Znajdziemy wśród nich między innymi kilka gier (w tym sudoku i szachy), odtwarzacz muzyki czy konwerter jednostek.

Jak widać Ubuntu Touch zaczyna powoli nabierać kształtów i już niedługo może stać się systemem użytecznym również dla przeciętnego użytkownika. Więcej informacji na temat tego systemu znajdziecie na jego oficjalnej stronie Wiki.

źródło