Nadchodzą ciekawe nowości w aplikacji Google. Beta powinna zadebiutować już wkrótce

Produkty Google to – mimo upływu lat – pewnego rodzaju fenomen. Konferencje giganta z Mountain View wzbudzają wielkie zainteresowanie, a tysiące osób odliczają czas do premiery kolejnych nowości, jakie zapowiedziano podczas Google I/O. A gdyby tak nie musieć czekać na oficjalną premierę poszczególnych nowości?

Jeśli macie w sobie smykałkę do testów aplikacji w fazie beta, mam dla Was świetną wiadomość. Informacja obiegła sieć za sprawą ekipy XDA Developers, która zdołała odnaleźć nowe funkcje „Laboratorium” w najnowszej, beta-testowej wersji aplikacji Google, która została oznaczona numerem 9.36. W chwili obecnej z wykorzystaniem narzędzia można odkrywać treści związane z naszymi zbiorami i wynikami wyszukiwania w Google. Można eksplorować coś na wzór naszej kolekcji obrazów, lokalizacji oraz stron. Ciekawe wyniki możemy dodawać do zakładek.

Reklama

Schemat działania świetnie można opisać na przykładzie włoskiej restauracji. Znaleźliście taki obiekt, odwiedziliście i tak Wam zasmakowała kuchnia włoska, że postanowiliście nieco dokładniej spenetrować ten rynek. Funkcje z Laboratorium pozwolą Wam oznaczyć tę odwiedzoną już restaurację jako miejsce, gdzie chcecie się udać, a oprogramowanie wyszuka dla Was podobne lokale, ale także i strony lub fora dyskusyjne, które w założeniu mają pozwolić zgłębić Wam wiedzę o kuchni włoskiej w Waszej okolicy.

Fot: screen z XDA Developers

Redakcja XDA Developers informuje, że w chwili obecnej soft oznaczony jako 9.36 nie został jeszcze oficjalnie wdrożony. Można jednak w ciemno założyć, że wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić te rozwiązania na swoich smartfonach nie będą musieli czekać zbyt długo. Wydaje się, że funkcja niesie ze sobą spory potencjał, jednak trudno mi wyobrazić sobie tego typu działania, które musiałbym wykonywać dla wszystkich miejsc lub tematów, które mnie interesują. Pozostaje mieć nadzieję, że Google zdoła poradzić sobie z tak zaawansowanymi wynikami wyszukiwania i będą one spełniać oczekiwania użytkowników.

źródło: XDA Developers