Na Wyspach rusza przedsprzedaż wodoodpornego Sony Xperia Tablet Z - Tabletowo.pl
Ważne

Na Wyspach rusza przedsprzedaż wodoodpornego Sony Xperia Tablet Z

Tabletowo.pl Na Wyspach rusza przedsprzedaż wodoodpornego Sony Xperia Tablet Z Ciekawostki Nowości

Kiedy japoński koncern Sony zaprezentował światu swój tablet Xperia Tablet Z, na rynku urządzeń mobilnych wręcz zawrzało, a samo urządzenie, choć nie jest jeszcze oficjalnie dostępne, wzbudza wokół siebie ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, jest to w końcu jeden z najciekawszych tabletów, jakie debiutowały w ostatnim czasie. Na stronie producenta pojawiła się dziś informacja dotycząca przedsprzedaży w/w modelu na terenie Wysp Brytyjskich.

Nim przejdziemy do szczegółów związanych z samym zakupem, pozwolę sobie w ramach przypomnienia wymienić kilka elementów sprzętowych Xperia Tablet Z. Tym, co przede wszystkim wyróżnia urządzenie na tle konkurencji, jest odporność na wodę i kurz, co potwierdzają certyfikaty IP55 i IP57 oraz niesamowita lekkość i smukłość całej konstrukcji (6,9 mm i 495 g). Tablet został wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, który wykonano przy użyciu technologii Sony Mobile BRAVIA Engine 2. Moc obliczeniowa płynie prosto z czterordzeniowego układu Qualcomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1,5GHz, który wspierany jest przez 2GB pamięci RAM i grafikę Adreno 320. Warto wspomnieć również o obecności 8-megapikselowego aparatu głównego i kamerki zainstalowanej na froncie obudowy (2Mpix).

Sony Xperia Tablet Z został wyceniony w Wielkiej Brytanii, rzekłbym, dość rozsądnie. Za podstawową wersję z 16GB pamięci wbudowanej trzeba będzie zapłacić 399 funtów. W przypadku podwójnie zwiększonej pojemności – 32GB – koszt zakupu wzrośnie do 449 funtów. Należy jednak liczyć się z tym, że są to wersje z wbudowanym Wi-Fi, bez obecności modemu sieci komórkowej. Na brytyjską wycenę modeli z LTE na pokładzie trzeba będzie jeszcze poczekać – w Stanach natomiast wersja z 32GB i 3G ma kosztować 760 dolarów.

Zamówienia można składać już teraz za pośrednictwem oficjalnego sklepu Sony. Proces realizacji wystartuje jednak dopiero między 12, a 15 kwietnia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona