Na Windows 8 i Windows Phone nie ma aplikacji, oprócz tych 500 tysięcy!

„Na Windows 8 i Windows Phone nie ma aplikacji”? Jest już 500 tysięcy!

Dołącz do dyskusji 0

„Na Windows Phone nie ma aplikacji!”. Nawet już nie wiem ile razy słyszałem lub czytałem podobne stwierdzenie, ale zapewniam Was, że mógłbym to liczyć w setkach. Ja swoją przygodę z systemem Microsoftu zaczynałem od wersji 7 i muszę uczciwie przyznać, że wtedy sklep z aplikacjami nie zaskakiwał bogactwem. Teraz jednak jest już inaczej i najnowsze liczby doskonale to pokazują.

Microsoft potwierdził, że 30 września tego roku łączna liczba aplikacji w Windows Store i Windows Phone Store przekroczyła pół miliona! Jeśli chcemy być dokładniejsi, aktualnie jest ponad 527 tysięcy produkcji na obu systemach. Użytkownicy Windows 8 mogą skorzystać z 187 tysięcy tytułów, a posiadacze smartfonów z okienkami mogą wybierać spośród 340 tysięcy aplikacji. Bariera 300 tysięcy na WP została przekroczona w sierpniu. Co mówią nam te liczby?

Kilka rzeczy, ale moim zdaniem najważniejsze jest to, iż Windows Phone oraz Windows to już nie są biedne platformy w porównaniu do Androida czy iOS. Oczywiście nadal różnica jest bardzo duża, ale pół miliona produkcji robi wrażenie. Należy pamiętać również, że w Windows 10 będzie tylko jeden sklep, zarówno dla tabletów, jak i smartfonów. Jeśli producenci przystosują swoje tytuły do wszystkich urządzeń, będzie to wyglądać bardzo dobrze. Myślicie, że po pojawieniu się Windows 10 przepaść między systemami szybko zniknie?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona