Na targach MWC prezentowano Snapdragona 805 w Samsungu Galaxy Note 3 | Tabletowo.pl

Na targach MWC prezentowano Snapdragona 805 w Samsungu Galaxy Note 3

Dołącz do dyskusji 0
samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-16-614x349

W sieci mówi się, że Samsung Galaxy Note 3 mógłby pojawić się na rynku ponownie, ze Snapdragonem 805. Są to raczej plotki, jednak faktem jest, że w Barcelonie na jednym ze stoisk był obecny Note 3 z rzeczonym procesorem. Firma Qualcomm w spółce z Samsungiem i koreańskim operatorem prezentowała możliwości LTE kategorii 6 za pośrednictwem Note’a 3.

W ten sposób producent układów LTE prezentował pierwsze urządzenie, które dzięki modemowi Gobi 9×35 wytworzonemu w 20-nanometrowym procesie może ściągać dane z szybkością nawet do 300 Mbps – to dwa razy tyle, co oferuje obecna technologia (LTE cat. 4).

Aktualnie LTE, w którym prędkość pobierania może sięgnąć 150 Mbps nie zdążyła się jeszcze na dobre zadomowić, a tu słychać już o następcy. Na targach zaprezentowano tylko demo, próbkę tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Urządzenia pracujące na tytułowym układzie mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Nieoficjalnie mówi się, że w Korei Południowej, w ofercie SK Telecom, może pojawić się Galaxy Note 3 z nowym procesorem. Dlaczego wspomina się południowo-koreańskiego operatora? Bowiem to na jego stoisku odbyła się prezentacja nowoczesnego LTE.

Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że Samsung wyda od razu Galay Note’a 4. Prezentacja firmy Qualcomm pozwala myśleć, że nadchodzący następca Note’a 3, będzie posiadał Snapdragona 805, a prace nad nim są na bardzo zaawansowanym etapie. Kto wie, może prezentowany phablet  w Barcelonie był prototypem Note’a 4 w obudowie poprzednika?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona