Na Tajwanie LG wprowadza do sprzedaży model Stylus 2 Plus | Tabletowo.pl

Na Tajwanie LG wprowadza do sprzedaży model Stylus 2 Plus

Dołącz do dyskusji 0

Na poszczególnych rynkach producenci oferują różne smartfony, bazując przede wszystkim na zainteresowaniu klientów daną grupą urządzeń. Tajwańczycy najwyraźniej lubią te „duże”, bowiem LG wprowadziło tam do sprzedaży nie tylko model Stylus 2, ale i Stylus 2 Plus.

O tym pierwszym pisaliśmy już na łamach Tabletowo, więc pozwolicie, że sobie go „daruję”. Zwłaszcza, że jest on dostępny również na polskim rynku, więc zakładam, że przynajmniej część z Was już się na niego gdzieś „natknęła”. Jeśli nie – zapraszam do lektury podlinkowanych powyżej artykułów.

Skupmy się więc na LG Stylus 2 Plus. Dopisek Plus nie znalazł się tam zupełnie przypadkiem, bowiem zdecydowano się na sporo udoskonaleń względem pierwowzoru („pociągnęło” to za sobą oczywiście wzrost ceny, ale o tym później). Przede wszystkim, jednostką centralną w modelu z Plusem w nazwie jest nie czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 410 1,2 GHz z Adreno 306, a ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 430 1,2 GHz z Adreno 505. Zwiększono także ilość pamięci operacyjnej oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika. W LG Stylus 2 Plus jest to – odpowiednio – 3 GB i 32 GB, zamiast – odpowiednio – 1,5 GB i 16 GB w LG Stylus 2.

To jednak nie koniec. Choć ekran wciąż pozostał 5,7-calowy, to w przypadku modelu z Plusem w nazwie ma on już rozdzielczość Full HD (1080×1920), a nie tylko HD (720×1280). Zastosowano także aparat o większej liczbie megapikseli – 16 Mpix w LG Stylus 2 Plus vs 13 Mpix w LG Stylus 2. Warto też dodać, że o ile oba smartfony obsługują karty microSD, to ten pierwszy „poradzi” sobie z kartami o pojemności do 2 TB, natomiast ten drugi „tylko” ze 128 GB nośnikami.

No i na koniec cena: LG Stylus 2 kosztuje na Tajwanie 7990 nowych dolarów tajwańskich, natomiast LG Stylus 2 Plus 10999 nowych dolarów tajwańskich. Po przeliczeniu (bez dodawania podatków) daje to równowartość około – odpowiednio – 965 i 1330 złotych. Różnica wynosi więc 365 złotych.

Oczywiście nie ma pewności co do tego, że LG Stylus 2 Plus pojawi się również na polskim rynku. Osobiście poddaję to w wątpliwość – zwłaszcza, że LG Stylus 2 kosztuje u nas 1299 złotych i wielu uważa, że to zdecydowanie za dużo w porównaniu do tego, co oferuje ten smartfon. Model z Plusem w nazwie kosztowałby u nas co najmniej 1600 złotych (przy dobrych „wiatrach”) – sami oceńcie jego szanse w starciu z dostępnymi w Polsce konkurentami.

Źródło: LG przez gsmManiaK

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona