Na swojej stronie internetowej Apple musi przyznać, że Samsung nie skopiował iPada | Tabletowo.pl

Na swojej stronie internetowej Apple musi przyznać, że Samsung nie skopiował iPada

Dołącz do dyskusji 0

Panie i panowie, serdecznie zapraszam na kolejny odcinek „Jak oni się sądzą”! Dzisiejszymi gwiazdami są – na pewno nie zgadniecie – Apple i Samsung! Brytyjski sąd zakończył właśnie rozprawę rozporządzeniem, że Apple, amerykański gigant technologiczny rodem z Cupertino (Kalifornia) musi publicznie oświadczyć, że Samsung (Południowa Korea) nie skopiował iPada projektując tablety z serii Galaxy Tab.

„Publicznie oświadczyć” to bardzo ogólne podsumowanie decyzji sędziego. Apple zobowiązane jest opublikować na własnej stronie internetowej oświadczenie, z którego będzie wynikać, że tablety jego i Samsunga nie są podobne. Oświadczenie owo będzie musiało wisieć na stronie Apple przez sześć kolejnych miesięcy, czyli wystarczająco długo, by odwiedzający przekierowali swoje zainteresowanie z „winnych” ramek Apple na „niewinne” ramki Samsunga. Ciekawy zwrot akcji, nie sądzicie? Nie mogę się doczekać, by na Apple.pl zobaczyć notatkę publicznie czyszczącą koreańskiego producenta z oskarżeń amerykańskiego koncernu.

Na koniec ciekawostka związana z tematem. Na początku miesiąca Colin Birss, brytyjski sędzia, stwierdził, że 10,1-calowy Galaxy Tab „nie cechuje się tak dużym minimalizmem jak produkty Apple i” – ten fragment podoba mi się najbardziej – „nie jest tak fajny„. Za kim jesteście: za Apple czy za Samsungiem? Nie bójcie się odpowiadać, nie jestem nadgorliwym fanem technologicznych rozgrywek.

via The Verge

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona