Na MWC ujrzymy ulepszonego Nexusa 10?

image

Na koniec dnia mamy dla Was bardzo interesujący przeciek, który mimo wszystko należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Serwis Bright Side Of News uważa, że już na pokazach sprzętu na MWC 2013 w Barcelonie możemy ujrzeć mocniejszą wersję tabletu Google z ekranem 10 cali. Brzmi to dość nieprawdopodobnie.

Przypomnijmy, że obecna wersja tabletu Nexus 10 oferuje nam dwurdzeniowy procesor Exynos 5 o taktowaniu 1,7 GHz oraz czterordzeniowy procesor graficzny Mali T604. Według niektórych recenzji przy olbrzymiej rozdzielczości ekranu (2560×1600) nie dostarczają one wystarczającej mocy. Nowe rewelacje mówią więc, że nowy, odświeżony Nexus 10 wyposażony będzie w czterordzeniowy procesor oparty o ARM Cortex A15 oraz mocniejsze, ośmiordzeniowe GPU Mali T628 bądź T678 (jako pierwsze urządzenie na rynku). Inne jeszcze źródło mówi o zastosowaniu w urządzeniu nowego procesora Octa-core od Samsunga.

Warto odnotować, że obecnie w Google Play zostały wyprzedane wszystkie egzemplarze obecnej wersji Nexus 10. Czyżby czyszczenie magazynów przed pojawieniem się nowej wersji produktu?

Jak Wy oceniacie te doniesienia?

Źródło, źródło, źródło