nokia tablet windows rt

Na MWC 2013 Nokia zaprezentuje 10,1-calowy tablet z Windows RT?

nokia tablet windows rt

Plotki mówiące o tajemniczym tablecie Nokii powracają jak bumerang. Co prawda w sieci już przez ponad pół roku nie można było znaleźć ciekawszych informacji na ten temat, ale kto wie… może to cisza przed burzą? Według najnowszych spekulacji fiński koncern ma zaprezentować swoje pierwsze urządzenie tego typu na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Ma nim być 10,1-calowy tablet z Windows RT (czyli z procesorem opartym o ARM).

Z dotychczasowych, nieoficjalnych informacji wynikało, że tablet Nokii ma być 10,1-calowym produktem działąjącym dzięki jednostce Qualcomm S4, powstałym w fabrykach Compal Electronics. W pierwszej kolejności miało zostać wyprodukowanych 200 tysięcy sztuk, by sprawdzić ewentualne zainteresowanie rynku i zapotrzebowanie na taki sprzęt. Później pojawił się Microsoft Surface, który nieco pokrzyżował plany koncernu i był powodem rzekomego odłożenia premiery fińskiego tabletu. Teraz podobno Nokia chce powrócić z własnym urządzeniem i powalczyć o kawałek tabletowego tortu. Czy tak faktycznie będzie – przekonamy się już za nieco ponad dwa miesiące.

Targów MWC w Barcelonie nie odpuszczam i z całą pewnością także w przyszłym roku na nich zagoszczę (25-28 lutego). Tym bardziej będę się cieszyła, jeśli plotki o tablecie Nokii okażą się prawdziwe – będę mogła zdać Wam bezpośrednią relację ze stolicy Katalonii o tym, jaki jest ten sprzęt. Ale to na razie pieśń przyszłości… Wcześniej święta, sylwester i CES 2013 w Las Vegas (nie, tu się niestety nie wybieram :().

źródło