Na MWC 2011 poznamy tabletowe plany Samsunga

Po zakończonym wydarzeniu CES 2011 przychodzi pora na kolejne interesujące nas targi MWC 2011, które już niebawem będą się odbywały w Barcelonie. Od jakiegoś czasu wiemy już, że w stolicy Katalonii zostanie zaprezentowany kolejny tablet Samsunga. Jak się dziś okazało – z jak najbardziej oficjalnego źródła – ma być o wiele ciekawiej.

JK Shin, głowa Samsung Mobile, powiedział, że podczas MWC 2011 poznamy tabletowe plany producenta na 2011 rok. Engadget sugeruje, że nowe tablety Samsunga mają być wyposażone w ekrany Super AMOLED, dzięki czemu mają oferować świetne odwzorowanie kolorów, niezły kontrast i możliwość korzystania z ekranu w pełnym słońcu.

Czego się możemy spodziewać po nowych urządzeniach firmy? Tak naprawdę wszystkiego. Samsung od dłuższego czasu zaczął bardzo pozytywnie zaskakiwać swoich klientów, więc oczekiwania co do niego są dość wysokie. Przede wszystkim możemy mieć nadzieję na prezentację modelu wyposażonego w ekran Super AMOLED o przekątnej 7-cali, urządzenia z 10-calowym ekranem oraz modelu z procesorem Nvidia Tegra 2. Raczej wątpię, żeby Samsung zdecydował się na stworzenie tabletu mniejszego niż pierwszy Galaxy Tab (7″).

Znając przywiązanie firmy do Androida, wszystkie zapowiadane w Barcelonie modele będą pracowały pod kontrolą tego właśnie systemu. Chyba, że Samsung zdecyduje się na przedstawienie jakiejś hybrydy tabletu i netbooka (jak Sliding 7 PC), wtedy możemy się spodziewać na pokładzie Windows 7.

Ale na MWC 2011 nie zobaczymy samych tabletów Samsunga. Producent zapowiedział, że już za miesiąc zaprezentuje następcę smartfona Galaxy S (prawdopodobnie o nazwie Galaxy S2), któremu jest poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko – musi być jeszcze lepszy od poprzednika, a mimo wszystko oferować znośną cenę. W końcu 10 milionów sprzedanych Galaxy S na całym świecie do czegoś zobowiązuje… Będzie również kilka innych smartfonów z dwurdzeniowymi procesorami.

Samsung pochwali się swoimi nowymi urządzeniami podczas konferencji w przeddzień MWC – 13 lutego. Z kolei targi Mobile World Congress będą trwały od 14 do 17 lutego 2011 roku. Zapraszam wtedy do uważnego śledzenia Tabletowo, bo oprócz nowych tabletów Samsunga, premierę mają mieć tablety innych firm, w tym LG i HTC.

Jak myślicie, czym tym razem zaskoczy nas Samsung?

źródło