Na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy na projekt BLOCKS, czyli pierwszy modułowy smartwatch

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj w serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy, które umożliwią produkcję BLOCKS – pierwszego na świecie modułowego smartwatcha. Zainteresowanie przerosło oczekiwania nawet samych pomysłodawców.

Blocks na pierwszy rzut oka wygląda na „standardowy” inteligentny zegarek. Jednak to tylko pozory – można go bowiem dowolnie modyfikować. Dzięki łatwemu dodawaniu potrzebnych modułów (do wyboru jest łącznie 20) każdy będzie mógł zbudować swój „idealny smartwatch”.

BLOCKS moduły

Pomysł spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem, o czym świadczy fakt, że tylko w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia zebrano blisko 600 tysięcy dolarów. Co ciekawe, pomysłodawcy założyli sobie, że potrzeba im „zaledwie” 250 tysięcy dolarów.

Do końca akcji zostało jeszcze 36 dni. Jeśli ilość zebranej gotówki będzie nadal tak szybko rosła, to możemy mieć do czynienia z jednym z tych pomysłów, który zainicjuje serię podobnych, innowacyjnych rozwiązań.

Wy także możecie dorzucić trochę swojej gotówki, aby wesprzeć projekt. Niestety, najbardziej korzystne opcje są już wykupione, ale pozostają jeszcze inne, tak czy tak warte uwagi. BLOCKS współpracować będzie z urządzeniami, które działają pod kontrolą systemu Android (w wersji 4.0 i wyższej) i iOS (w wersji 8 i nowszej). Do wyboru klienci dostaną trzy wersje kolorystyczne: białą, czarną lub czerwoną.

BLOCK kolory

Źródło: Kickstarter