Na Fleksy pobito rekord świata w pisaniu na klawiaturze wirtualnej | Tabletowo.pl

Na Fleksy pobito rekord świata w pisaniu na klawiaturze wirtualnej

Dołącz do dyskusji 0

Zastanawialiście się kiedyś, na jakiej klawiaturze pisze się najszybciej? Albo inaczej, na jakiej klawiaturze ustanowiono w tej kategorii rekord świata? Chodzi oczywiście o aplikację Fleksy, dzięki której 17-letni chłopak pobił dotychczasowy rekord o ponad sekundę.

Niejaki Marcel Fernandes Filho miał do napisania następujący tekst: „The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human”. Dzięki Fleksy na iPhone 6 Plus, tak mi się wydaje patrząc na wideo, nastolatek wstukał go w 17 sekund i ten czas od teraz jest nowym rekordem.

Defacto poprzedni rekord Guinessa również należał do Fleksy. Wtedy określony tekst napisano w 18,19 s.

http://youtu.be/VwxYjgpGrQY

Fleksy nie jest idealne dla wszystkich. Jest to dość nowtorska klawiatura, która różni się od wszystkich innych. Choć układ liter jest identyczny, jak w standardowej klawiaturze, to za sposób wprowadzania tekstu Fleksy otrzymało szereg nagród (np. na targach CES w kategorii Design and Engineering). Tą klawiaturę albo się lubi, ale się odinstalowuje.

 

Fleksy-breaks-own-record.jpg

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona