Na Facebooku będziesz mógł uczcić pamięć osoby zmarłej

Facebook postanowił wprowadzić zmiany w obsłudze profilów in memoriam. Jeśli jesteśmy opiekunem konta osoby zmarłej, będziemy mogli uczcić jej pamięć przez nową opcję.

Od teraz, na profilu ze  statusem in memoriam mogą pojawiać się wspomnienia na temat danej osoby w specjalnej sekcji Tributes. Zmiany pozwalają na łatwiejsze zarządzanie profilami. Możemy również ograniczać widoczność profilu dla danych osób. Rodzice mają możliwość wysłania zgłoszenia o przyznanie statusu Remembering na profilu zmarłego dziecka poniżej osiemnastego roku życia. Facebook ogłosił również, że poprawiono algorytmy, by konta osób zmarłych nie pokazywały się jako rekomendowane przy zaproszeniu na jakieś wydarzenie, czy nie wyświetlały się w liście osób, które w najbliższym czasie obchodzą urodziny.

Reklama

Jak podaje Sheryl Sandberg, Dyrektor operacyjny Facebook:

Ludzie używają Facebooka w celu kontaktu ze społecznością w trakcie wzlotów i upadków w swoim życiu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że strata przyjaciela lub członka rodziny może być druzgocąca – i chcemy, żeby Facebook był miejscem gdzie ludzie wspierają się nawzajem, honorując pamięć swoich bliskich.

Źródło: newsroom.fb

Legacy Contact

Funkcja Legacy Contact, istnieje na Facebooku już od 2015 roku.

Aby dodać osobę, która miałaby zajmować się naszym profilem, zrobimy to wchodząc w:

Ustawienia -> Ogólne ustawienia konta -> Zarządzaj kontem -> Twój opiekun konta

Z konta zniknie możliwość zapraszania do znajomych itp., a pod imieniem i nazwiskiem pojawi się dopisek na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Jeśli chcemy natomiast, by konto zostało usunięte po naszej śmierci, w sekcji Zarządzaj kontem wybieramy opcję Poproś o usunięcie konta. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami.

Opcje „in memoriam”

 

Źródło: TheVerge; Newsroom FB;