Na CES 2014 Asus zaprezentuje tablet z dwoma systemami: Androidem i Windowsem? | Tabletowo.pl

Na CES 2014 Asus zaprezentuje tablet z dwoma systemami: Androidem i Windowsem?

Dołącz do dyskusji 0
Na CES 2014 Asus zaprezentuje tablet z dwoma systemami: Androidem i Windowsem?

Niezależnie od naszych prywatnych sympatii czy antypatii do poszczególnych koncernów technologicznych, jedno trzeba przyznać: mimo tego, że najwięcej tabletów sprzedaje Apple, a zaraz za nim jest Samsung, to Asus może się poszczycić najbardziej innowacyjnymi projektami wprowadzanymi na rynek. Na początku były to wszelkiego rodzaju rozwiązania hybrydowe (Slider, Padfone czy kolejne modele z serii Transformer), teraz nadszedł czas na wielosystemowość, którego namiastkę mieliśmy w Asusie Transformer Book Trio. Jak wynika z najnowszych danych, Asus pracuje nad tabletem, który będzie oferował dwa systemy operacyjne.

W FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) pojawił się dokument mający sugerować zgłoszenie na obligatoryjne dla sprzętu elektronicznego testy urządzenia o nazwie kodowej M80T. Ma to być produkt, który na rynek ma trafić w trzech wersjach systemowych (osobno z Androidem, osobno z Windowsem), ale i w wersji oferującej obie platformy na jednym tablecie – i Androida, i Windowsa (dual boot).

W FCC poznajemy jedynie kodowe nazwy nadchodzących urządzeń, które zupełnie nic nam nie mówią:
– z Androidem i Windowsem: M82T, L82T i R82T,
– z Androidem: M80T, L80T i R80T,
– z Windowsem: M81T, L81T i R81T.

Wszystko stanie się jasne najprawdopodobniej podczas targów CES 2014 w Las Vegas w styczniu lub MWC w Barcelonie – w lutym.

Swoją drogą, jeśli powyższe informacje się potwierdzą, interesująca będzie możliwość wyboru przez użytkownika systemu, na jakim chce pracować, dzięki czemu nie będzie to narzucone przez producenta. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Choć i tak, co oczywiste, najbardziej czekam na ten sprzęt z dwoma systemami.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona