Na CES 2013 zobaczymy 5,5-calowy elastyczny ekran 720p od Samsunga - Tabletowo.pl

Na CES 2013 zobaczymy 5,5-calowy elastyczny ekran 720p od Samsunga

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu w sieci pojawiało się dość sporo spekulacji mówiących o tym, że kolejna generacja tabletofonu Samsunga ma posiadać elastyczny ekran. Wtedy tyczyło się to nadchodzącej drugiej generacji (teraz już nam dobrze znanej), obecnie jestem w stanie uwierzyć, że Galaxy Note 3 będzie takowy wyświetlacz faktycznie posiadał. A to za sprawą informacji, którymi podzielił się dziś koreański koncern, a dokładniej Samsung Display. Otóż na targach Consumer Electronics Show 2013 w Las Vegas pokaże światu elastyczny ekran 720p.

Elastyczny wyświetlacz, o którym mowa, ma mieć przekątną 5,5″ i rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Ma poddawać się wszelkim wyginaniom bez ewentualnego złamania. Nie oczekujcie jednak, że będzie to matryca, którą będzie można dowolnie manewrować i zwijać – to jeszcze nie ten moment.

Oczywiście należy wziąć poprawkę na to, iż na początku stycznia poznamy jedynie sam komponent, a nie gotowe urządzenie wykorzystujące taką jednostkę. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy coraz bliżej chwili, w której sprzęt z elastycznymi ekranami faktycznie powstanie i będzie dostępny na rynku.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, co będzie się działo na rynku nowych technologii w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Wkrótce może się okazać, że na stare lata będziemy chodzić z miniaturowymi tabletami zwijanymi w rolkę, dzięki supercienkim i elastycznym wyświetlaczom, akumulatorom i innego rodzaju komponentom, dla których zwijanie się i inne „wygibasy” nie będą stanowiły żadnego problemu. Ale o czym ja w ogóle mówię. Przecież jutro „koniec świata” ;).

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona