N-Fusion zapowiada Space Noir [Gry]

space-noir-2[1]

Studio N-Fusion zapisało się w pamięci mobilnych graczy całkiem udaną Deus Ex: The Fall, będącą pierwszą próbą przeniesienia kultowej serii gier autorstwa Warrena Spectora na ekrany tabletów. Zapowiedziana niedawno kolejna produkcja tej firmy będzie jednak osadzona we własnym, chociaż nie do końca oryginalnym uniwersum.

Okazuje się bowiem, że nadchodzący wielkimi krokami Space Noir, będzie dość mocno przypominać naszą rodzimą produkcję Star Horizon, która trafiła do sprzedaży zaledwie kilka dni temu. Ponownie więc będziemy mieli do czynienia z kosmiczną strzelanką osadzoną w ponurej, dystopijnej przyszłości, w której losy ludzkości są zagrożone, a jedyną osobą, która może nas uratować jest antybohater wspierany przez sztuczną inteligencję o wyraźnie kobiecych cechach. Podczas gry będziemy mogli wziąć udział w ponad trzydziestu pięciu misjach rozgrywających się na terenie pięciu odmiennych światów. Autorzy zapowiadają, że mechanika rozgrywki przypominać będzie klasyczne symulatory kosmiczne z początku lat dziewięćdziesiątych, takie jak Wing Commander czy X-Wing.

Premiera gry zapowiedziana została na lato bieżącego roku, kiedy to tytuł trafi zarówno na tablety, jak i komputery osobiste (za pośrednictwem platformy Steam). Model dystrybucji nie jest jeszcze co prawda znany, ale wiele wskazuje na to, że Space Noir będzie tytułem typu Premium.