Kupiłeś smartfon za 2 tysiące i nie masz Nougata? Było wziąć myPhone GO! za 300 złotych, to byś dostał 20
myPhone GO! Android 7.0 Nougat

Kupiłeś smartfon za 2 tysiące i nie masz Nougata? Było wziąć myPhone GO! za 300 złotych, to byś dostał

Wydając więcej niż tysiąc złotych na smartfon, klient oczekuje, że producent będzie go wspierał i aktualizował. Niestety, praktyka pokazała, że nie zawsze tak jest. Jeżeli natomiast ktoś kupuje budżetowca za kilka stówek, musi się liczyć z brakiem jakiegokolwiek zainteresowania (nie licząc roszczeń gwarancyjnych). Tymczasem właśnie mamy do czynienia z wyjątkiem od reguły.

myPhone poinformował bowiem, że od dziś właściciele myPhone GO! mogą zaktualizować smartfon do Androida 7.0 Nougat. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urządzenie kosztowało na początku 289 złotych! Później jego cenę obniżono do 269 złotych, ale aktualnie sprzęt da się kupić jeszcze taniej, bo za jedyne 229 złotych. Gdybyście byli zainteresowani, to promocja potrwa do 31 sierpnia 2017.

Aktualizacja do Androida 7.0 Nougat dla myPhone GO! waży 1,36 GB i jest udostępniana bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania powinno więc wyskakiwać sukcesywnie na ekranach kolejnych smartfonów. Jeżeli komuś się jeszcze nie pojawiło, to zawsze może spróbować wymusić je ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Przez rozpoczęciem całego procesu producent zaleca jednak, aby podładować smartfon (minimalnie licznik musi wskazywać 35%, ale lepiej „dobić” do co najmniej 50%). Dla bezpieczeństwa można także zrobić kopię zapasową wszystkich, znajdujących się w pamięci urządzenia danych (na przykład na karcie microSD).

Producentowi należą się oczywiście słowa uznania za to, że zaktualizował do Androida 7.0 Nougat takiego budżetowca, jak myPhone GO!. Osobiście jestem jednak najbardziej ciekawy, jak będzie działał „fabrycznie” obsługiwany przez tę wersję oprogramowania tryb Multi-Window – smartfon ma bowiem zaledwie 4,5-calowy ekran ;)

Źródło: informacja prasowa