MyKronoz ZeTime to hybrydowy smartwatch, na który jest zapotrzebowanie | Tabletowo.pl

MyKronoz ZeTime to hybrydowy smartwatch, na który jest zapotrzebowanie

Dołącz do dyskusji 0

Po chwilowym załamaniu, segment smartwatchy „rośnie” coraz szybciej. Nie każdy jednak potrzebuje takiego sprzętu, dlatego niemałą popularnością cieszą się rozwiązania hybrydowe, łączące zalety obu rodzajów zegarków. Solidnym dowodem na to jest MyKronoz ZeTime, który w 2017 roku był jednym z największych hitów Kickstartera.

Twórcy tego modelu chyba nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Minimalny cel ustalili na zaledwie 50 tysięcy dolarów. Dla porównania, autorzy Librem 5, czyli smartfona z „prawdziwym” Linuxem, chcieli zebrać co najmniej 1,5 miliona dolarów, co przy tak „nietypowym” urządzeniu było niemałym zaskoczeniem (w podlinkowanym powyżej artykule zainteresowani mogą sprawdzić, jak się to skończyło). MyKronoz ZeTime był jednak tym, na co czekało mnóstwo osób – w dwa miesiące uzbierano aż 6 milionów dolarów, czyli 120-krotność minimalnego celu! To o czymś świadczy.

MyKronoz ZeTime trafił już do sprzedaży. Jego cenę ustalono na 199,90 euro, tj. równowartość ~830 złotych. W Polsce smartwatch kosztuje z kolei około 899 złotych, w zależności od sklepu. Urządzenie na pierwszy rzut oka może wyglądać na klasyczny zegarek, ponieważ ma fizyczne wskazówki. Szybko jednak użytkownik przekona się, że sprzęt jest o wiele bardziej zaawansowany. Wystarczy, że podświetli dotykowy, kolorowy ekran TFT.

MyKronoz ZeTime (fot. MyKronoz)

MyKronoz ZeTime dostępny jest w dwóch rozmiarach: regularwyświetlaczem o przekątnej 1,22 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli, kopertą o szerokości 44 mm i paskiem o szerokości 22 mm oraz petit z 1,05-calowym ekranem o rozdzielczości 240×240 pikseli, kopertą o szerokości 39 mm i paskiem o szerokości 18 mm. Pierwsza wersja ma akumulator o pojemności 200 mAh i waży 90 gramów, druga natomiast dysponuje baterią 180 mAh i waży 80 gramów. Taki zapas energii ma wystarczyć na nawet 30 dni pracy.

Koperta wykonana jest ze stali nierdzewnej, a jej górną część pokrywa szkło szafirowe. Paski są sylikonowe. Obudowa jest wodoszczelna – wytrzyma napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Łączność odbywa się za pomocą modułu Bluetooth 4.2. Jest też optyczny pulsometr. Oczywiście nie zabrakło również wielu funkcji, monitorujących aktywność fizyczną, m.in. przebyty dystans, zrobione kroki i spalone kalorie, oraz możliwości odbierania powiadomień ze smartfona.

MyKronoz ZeTime dostępny jest m.in. w sieci sklepów Media Markt i Saturn.

Polecamy również:

MyKronoz ZeSport – smartzegarek dla osób, szukających idealnego kompana do ćwiczeń w trudnym terenie

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona