My już mamy nowe ekrany blokady dla Windows Phone 8.1! | Tabletowo.pl

My już mamy nowe ekrany blokady dla Windows Phone 8.1!

Dołącz do dyskusji 0

Czasami nie opłaca się spać nocami – tym razem owa korzyść polegała na tym, iż około godziny 1 w nocy czasu polskiego, na mojej osi czasu w serwisie społecznościowym Twitter ukazała się taka informacja:

Wcześniej, Joe komunikował swoim obserwującym na Twitterze, iż ostateczne prace nad aplikacją przynoszącą nowe ekrany blokady zostały zakończone i jest ona powoli wdrażana do Sklepu Windows Phone. Kilka godzin później otrzymaliśmy już komunikat o tym, że jest ona dostępna do pobrania.

Funkcjonalność w postaci nowych ekranów blokady pojawiła się na ostatniej konferencji Build obok nowszej wersji systemu mobilnego Microsoftu. Możliwość odmiany tego monotonnego ekranu mocno przykuła uwagę użytkowników systemu, chociażby ze względu na to, że w trakcie prezentacji, całość prezentowała się naprawdę świetnie. To, plus niebanalny design spowodowało, że aplikacja „Live Lock Screen” była jedną z bardziej wyczekiwanych – obok samych oficjalnych aktualizacji do Windows Phone 8.1, oczywiście.

Co potrafi aplikacja?

Tak jak możemy nieco odmienić nasz ekran blokady wmontowując w niego informacje na temat pogody lub wiadomości z sieci społecznościowych, tak aplikacja Live Lock Screen pozwala nam na to, by wprowadzić nieco świeżości do znanego, lubianego, choć już nieco wysłużonego ekranu blokady w smartfonach z Windows Phone na pokładzie.

wp_ss_20140726_0001 wp_ss_20140726_0003

Do wyboru mamy kilka wariacji na temat umiejscowienia zegara oraz daty pod nim. Jest także dostępny zegar cyrkularny, który ponoć wzbudzał największe zainteresowanie wśród użytkowników Windows Phone. Szczerze, jak dla mnie to nic specjalnego.

W toku szybkiego testu (na większy aplikacja nie pozwala, bo jest zwyczajnie… mało rozbudowana – przynajmniej jeśli chodzi o jej konfigurację), znalazło się kilka bardzo poważnych niedociągnięć. Przede wszystkim –  nowy ekran blokady, niezależnie od tego na jak mocnym urządzeniu on działa – bardzo spowalnia jego odblokowywanie. Nie dość, że po „pociągnięciu w górę” należy odczekać kilka sekund, aż telefon „ogarnie się”, to jeszcze słabo współpracuje on z funkcją blokowania telefonu hasłem. Animacja zdejmowania blokady z ekranu też do najpłynniejszych nie należy.

wp_ss_20140726_0002

Sama aplikacja także potrafiła mi się „wysypać”. Najczęściej objawiało się to tym, iż nie reagowała ona na żadne polecenia wskazywane palcem –  pomogło dopiero manualne wyłączenie jej w ekranie otwartych aplikacji i ponowne uruchomienie.

Aplikacja ta jest w fazie BETA, zatem obecne błędy można jej spokojnie wybaczyć. Myślę, że naprawienie kilku drażliwych problemów jest kwestią czasu – jednak do tego momentu polecam traktować ową propozycję jako… ciekawostkę, a nie realną alternatywę dla standardowego ekranu blokady.

Aplikację Live Lock Screen możecie ściągnąć stąd: (po zmianie regionu na: Stany Zjednoczone).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona